جهانگیری: دولت برای دوران پساتحریم برنامه ریزی گسترده ای دارد

زنجان - ایرنا - معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت برای رفع مشکلات اقتصادی پیش روی کشور در دو بخش کوتاه مدت و دوران پساتحریم برنامه ریزی گسترده ای انجام داده است.

اسحاق جهانگیری روز شنبه در مراسم بهره برداری از شرکت آریا رنگ درخشان شهرستان خدابنده افزود: دولت خود را برای دوره مهمی آماده کرده است که می تواند در دوران پسا تحریم با برنامه ریزی جدی، انبوهی از سرمایه را وارد کشور کند.
وی یادآور شد: هم اکنون غربی ها و سرمایه گذاران به سمت ایران هجوم می آورند و از سوی دیگر منابع مالی بلوکه شده ایران آزاد می شود و به این طریق فرصت مناسبی برای شکوفایی اقتصاد کشور شکل می گیرد.
معاون اول رئیس جمهوری گفت : بخش خصوصی در دوران پسا تحریم باید با جدیت وارد شود و از فرصت شکوفایی اقتصادی ایجاد شده استفاده کند.
جهانگیری با بیان اینکه بخش خصوصی به دنبال سود و محیط امن برای سرمایه گذاری است گفت: دولت در تلاش برای ایجاد چنین فضایی و ارج نهادن به موقعیت اجتماعی سرمایه گذاران است.
وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که میلیون ها جوان بیکار در کشور وجود دارد باید موانع پیش روی سرمایه گذاران برداشته شود تا بخش خصوصی سرمایه خود را برای ایجاد اشتغال قشر جوان کشور وارد حوزه تولید کند.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت در تلاش برای حمایت و رفع مشکل واحدهای صنعتی است که در شرایط تحریم تحمیل شده به ایران متضرر و متاثر شده اند.
جهانگیری ادامه داد: امروز اقتصاد کشور در شرایطی در حال رشد است که قیمت نفت امسال نسبت به سال گذشته افت چشمگیری دارد و برنامه ریزی های لازم برای جلوگیری از تحت تاثیر قرار گرفتن اقتصاد کشور از کاهش قیمت نفت انجام شده است.
وی افزود: از نیمه دوم سال 92 شرایطی در کشور ایجاد شد که به رغم وجود تحریم ها اقتصاد کشور رو به رشد گذاشت و نرخ تورم کاهش پیدا کرد.
معاون اول رئیس جمهوری گفت: بر اثر تحریم ها برخی واحدهای صنعتی با کندی فروش محصولات مواجه شده اند و دولت در تلاش برای حمایت از آنها و تغییر وضعیت موجود است.
جهانگیری در ادامه این مراسم که در زنجان برگزار شد ، اظهار کرد: مردم زنجان ویژگی های بسیاری دارند اما مشخصه ای که آنان را در سطح جهان زبانزد کرده عشق و ارادت آنها به اهل بیت عصمت و طهارت و امام حسین(ع) است.
شرکت تولیدی کاغذ بسته بندی آریا رنگ درخشان تولیدکننده انواع کاغذ روکش شده و چاپ هیلوگراور برای بسته بندی است که در سفر یکروزه معاون اول رئیس جمهوری، وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس کل بانک مرکزی به بهره برداری رسید.
این واحد صنعتی ظرفیت تولید سالانه هشت هزار و 600 تن کاغذ روکش و 19 هزار تن چاپ هیلوگراور برای بسته بندی دارد.
3001/6085 /1596

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال