ملاقاسمی:جوانان با حضور درمسابقات کشتی جام شاهد آبدیده تر می شوند

تهران - ایرنا - عضو شورای فنی تیم های ملی کشتی فرنگی گفت: برد و باخت در رقابتهایی همچون جام شاهد که در رده سنی جوانان برگزار شد ، نباید مهم باشد زیرا کشتی گیران جوان با شرکت در این مسابقات آبدیده تر می شوند.

حسین ملاقاسمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: رقابتهای کشتی جام شاهد به صورت تیم به تیم و با حضور 5 تیم خارجی و 3 تیم داخلی ابتکار جدیدی برای محک زدن کشتی گیران جوان بود .
وی اظهار داشت: با برگزاری چنین مسابقاتی باید راه را برای رده های سنی جوانان هموار کنیم تا آبدیده تر شوند و خودشان را پیدا کنند تا زمانی که به تیم بزرگسالان می آیند مشکل فنی و روحی و روانی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه تیم های قرقیزستان و گرجستان در این دوره از مسابقات بسیار خوب ظاهر شدند ،یادآور شد: فرنگی کاران جوان ایران در این مسابقات ضعف هایی از لحاظ قدرت بدنی و روانی داشتند که این گونه مسابقات دقیقا برای شناسایی چنین ضعف هایی است تا به مرور کادر فنی آنها را برطرف کند.
وی ادامه داد: فرنگی کاران جوان ایران در سه دقیقه نخست برابر حریفان خوب ظاهر می شدند اما در تایم دوم از نظر بدنی کم می آوردند . مربیان تیم ملی باید از هم اکنون در زمینه افزایش آمادگی جسمانی ملی پوشان برنامه ریزی کنند تا در مسابقات مهمتر ضربه نخوریم.
وی گفت: براساس نظر کادر فنی سه تیم از کشورمان در این دوره از مسابقات مقابل حریفان شرکت کردند و این به نفع کشتی ما و فرنگی کاران جوان است و از سوی دیگر نیز اعضای شورای فنی تیم های ملی در سالن رقابتها حضور داشتند و در جلسه ای که روزهای آینده برگزار می شود، موارد و نکات لازم را به مربیان گوشزد خواهند کرد.
در رقابت های کشتی فرنگی جام شاهد در رده سنی جوانان تیم های قرقیزستان، گرجستان و ایران (الف) به ترتیب اول تا سوم شدند.
همچنین تیم های اوکراین، ایران (ب)، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و ایران (ج) هم به ترتیب چهارم تا هشتم شدند.
این رقابتها هفتم و هشتم آبان در سالن ورزشی شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد.
ورزشی**1067**1581

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال