امام جمعه اصفهان خواستار آموزش مهارت های زندگی به دختران شد

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان خواستار آموزش مهارت های زندگی به دختران شد و گفت: بسیاری از دختران به مسائل خانه داری و همسرداری آشنایی ندارند و این موضوع موجب بروز اختلاف در زندگی می شود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه اصفهان که در مسجد تاریخی امام (ره ) این شهر برگزار شد، اظهار داشت: عدم فراگیری مهارتهای زندگی از دلایل اصلی جدایی و اختلاف زوجین است.
امام جمعه اصفهان گفت: اداره کل فنی حرفه ای استان باید آموزش های خانه داری و مشاغل خانگی ویژه دختران را در برنامه های خود قرار دهد.
آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به 9 مرداد روز اهدای خون گفت: نامگذاری این روز به عنوان اهدای خون به ما یادآوری می کند که به شکرانه برخورداری از نعمت سلامتی، برای تامین سلامتی و رفع نیاز دیگران، خون اهدا کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان اضافه کرد: اهدای خون به غیر از حفظ سلامتی اهدا کننده، جان بسیاری از بیماران را نجات می دهد.
وی به فرا رسیدن 15 مرداد سالروز شهادت سرلشگر شهید عباس بابایی اشاره کرد و گفت: رفتار این شهید بزرگوار با زیردستان همواره با فروتنی و مهربانی همراه اما در برابر کارهای زشت و افراد بی تعهد بی تاب و برآشفته بود.
آیت الله طباطبایی نژاد همچنین با گرامیداشت 11 مرداد سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری در دروه مشروطه گفت: برای تشکیل مجلس مقتدر باید هوشیار باشیم زیرا مجلس باید توانایی مقابله با کجروی ها را داشته باشد.
وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی نیازمند افرادی برای ایستادگی مقابل خلاف و خطاست و مردم در انتخاب خود باید این نکته را مد نظر قرار دهند.
وی در ادامه به جنایات گروه تریستی داعش در منطقه و حمله آل سعود به یمن اشاره کرد و گفت: متاسفانه ظلمی که امروزه بر مسلمانان روا می شود از طرف افرادی است که خود ادعای اسلامی بودن دارند.
امام جمعه اصفهان افزود: برخی کشورهای منطقه نیز با حیله گری از این گروههای تروریستی حمایت می کنند.
پ 6020/ 2093//1042

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال