رییس فدراسیون بدمینتون ایران :

نگاه فدراسیون جهانی و آسیایی به بدمینتون ایران امیدوار کننده است

زنجان - ایرنا - رییس فدراسیون بدمینتون ایران گفت: نگاه فدراسیون بدمینتون جهانی و آسیایی به این رشته ورزشی کشورمان خوب و بسیار امیدوار کننده است.

محمدرضا پوریا پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: توجه به بحث جوان گرایی در بدمینتون و جا افتادن این نگرش در آسیا، نگاه کنفدراسیون آسیا به این رشته ورزشی ، نگرش ایران را نیز تغییر داده و موجب شده تا طی سال های اخیر تعدادی از بدمینتون بازان کشورمان در قالب تیم های دختران و پسران به کمپ های آموزشی و تمرینی آسیا دعوت شوند.
وی اظهار کرد: بدمینتون ایران با تلاش های وافری که داشت از سطح سه به سطح دو آسیا دست یافت و در منطقه غرب آسیا، ایران نخستین کشوری بود که توانست همطراز با کشورهای سطح دو همچون تایلند، تایوان، سریلانکا، پاکستان و فیلیپین باشد.
پوریا با بیان اینکه ورزش بدمینتون ایران به لحاظ مربیگری در سطح یک آسیا قرار دارد و در حال حاضر نیز از وجود 44 مربی بین المللی آسیایی برخوردار است، افزود: فدراسیون بدمینتون ایران برگزاری کلاس های آموزشی شاتل تایم (آموزش ابتدایی) را در برنامه های کاری خود دارد و در بخش همگانی نیز در سطح آسیا در ردیف فدراسیون های ممتاز جا گرفته است.
رییس فدراسیون بدمینتون ایران گفت: این فدراسیون در امر آموزش، استعدادیابی، برگزاری مسابقات و برنامه ریزی خوب و منسجم بسیار پرکار است و هفته گذشته توانست جشنواره بزرگ بدمینتون همگانی را در هشت منطقه از کشور برگزار کند.
پوریا افزود: از دهم مرداد جاری نیز اردوی تیم ملی بدمینتون بزرگسالان ایران زیر نظر صادق کرباسی که از مربیان توانمند و مجرب این رشته ورزشی ایران و زنجان محسوب می شود، در استان سمنان برپا خواهد شد.
وی اظهار کرد: امسال چندین دوره مسابقات رنکینگ در رده های مختلف سنی برگزار خواهد شد که امروز نیز رقابت های رنکینگ بزرگسالان ایران در شهر زنجان آغاز شد و مسابقات قهرمانی کشور دختران خردسال نیز در استان فارس درحال برگزاری است و از صبح جمعه (امروز) نیز رقابت های قهرمانی کشور پسران خردسال در بیرجند آغاز می شود.
پوریا به وضعیت بدمینتون استان زنجان اشاره کرد و افزود: برای بدمینتون زنجان که به جوانگرایی و جذب استعدادهای خوب و توانمندتر روی آورده است، آینده خوب و بهتری پیش بینی می شود که بطور حتم جایگاه خود در کشور را مجددا بازخواهد یافت.
رییس فدراسیون بدمینتون ایران گفت: در زمان حاضر بیش از 30 هزار ورزشکار در سطح قهرمانی و بیش از 200 هزار نفر در کشور نیز در بخش همگانی این رشته ورزشی فعال هستند و فدراسیون از وجود قریب به 10 هزار مربی مرد و زن دارای کارت مربیگری درجه سه نیز بهره مند است.
597/3001

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال