مدیرکل استان های وزارت ورزش و جوانان:

هدف از المپیادهای نوجوانان آمادگی برای المپیک 2020 و 2024 است

اردبیل - ایرنا - مدیرکل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان گفت: هدف از برگزاری المپیادهای ورزشی نوجوانان زیر 16 سال آماده شدن برای شرکت ایران در المپیک های 2020 و 2024 است.

ایرج رحمانی شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح المپیاد ورزشی زیر 16 سال استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مسابقه ها استعدادهای نخبگان گروه های سنی پایین در رشته های ورزشی مختلف شناسایی و از آنها برای حضور در مسابقه های جهانی دعوت می شود.
وی اظهار کرد: امید می رود این ورزشکاران جمهوری اسلامی ایران را در رقابت های جهانی المپیک سربلند و صاحب جایگاه کنند.
وی استان های دورافتاده و محروم را دارای کودکان و نوجوانان با استعدادهای پنهان در رشته های ورزشی دانست و گفت: طرح آمایش ورزشی برای این منظور در وزارت ورزش و جوانان شروع شده است.
رحمانی افزود: همچنین شناسایی توان برگزاری مسابقه های ورزشی و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز نقاط مختلف کشورمان از دیگر اهداف در این زمینه هستند.
وی اضافه کرد: اردبیل امسال اولین استان برای برگزاری المپیاد زیر 16 سال برگزیده شده و مقدمات برگزاری این المپیاد در تهران به عنوان دومین استان آغاز شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در آیین افتتاح این رقابت ها گفت: المپیاد ورزشی زیر 16 سال این استان باحضور دو هزار ورزشکار ، مربی ، سرپرست و داور از فردا (جمعه) تا 23 مرداد در 9 شهر این استان ادامه دارد.
ایوب بهتاج افزود : این رقابت ها در 14 رشته ورزشی برای پسران و 11 رشته ورزشی برای دختران از جمله در رشته های تنیس روی میز ، تکواندو ، والیبال ، کشتی ، شطرنج ، بدمینتون ، ژیمناسیتک ، شنا ، دو و میدانی ، وزنه برداری ، کاراته ، ووشو و شمشیربازی در اردبیل در سالن های ورزشی 17 شهریور ، شهید ایرج آسمانی ، خانه ژیمناسیتک ، خانه کشتی ، استخر شهید رجب زاده و رضازاده و نیز در سالن های ورزشی تمام شهرهای این استان برگزار خواهد شد.
6019/6018/ 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال