لیگ برتر بیسبال/

تیم سمنان از سد تیم البرز گذشت

مشهد-ایرنا- تیم بیسبال استان سمنان در نخستین دیدار از رقابتهای دور رفت لیگ برتر بیسبال شمال کشور عصر دوشنبه در مشهد با نتیجه 9 بر شش از سد تیم البرز گذشت.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این رقابتها که در زمین چمن بلوار نمایشگاه بین المللی مشهد برگزار شد، تیم بیسبال استان سمنان در یک بازی تماشایی با استفاده مناسب از فرصتهای پیش آمده توانست تیم البرز را از پیش روی بردارد.
در دومین بازی تیم بیسبال خراسان رضوی به مصاف تیم گیلان رفت که بعد از طی دو سوم مدت زمان مسابقه به دلیل تاریکی هوا بازی ناتمام ماند.
ادامه بازی تیمهای خراسان رضوی و گیلان به بعد از مسابقه دوم تیم خراسان رضوی که روز سه شنبه با تیم البرز انجام می شود، موکول شد.
روز سه شنبه و در ادامه رقابتهای لیگ برتر بیسبال منطقه شمال کشور در مشهد تیمهای گیلان با قم و استان خراسان رضوی با البرز به رقابت می پردازند.
مسابقات لیگ برتر بیسبال منطقه شمال کشور با حضور 145 نفر از ورزشکاران استانهای خراسان رضوی، گیلان، البرز، سمنان و قم چهارم لغایت نهم مردادماه جاری در مشهد در حال برگزاری است.
روز یکشنبه و در نخستین روز این مسابقات تیمها به آماده سازی و تمرینات لازم پرداخته و از روز دوشنبه رقابت بین تیمهای شرکت کننده آغاز شد.
مسابقات دور برگشت این دوره رقابتها چند ماه آینده در استان قم برگزار می گردد.
رقابتهای دور رفت و برگشت لیگ برتر بیسبال جنوب کشور هم در کرمان برگزار می گردد.
نفرات برتر مسابقات بیسبال لیگ برتر مناطق شمال و جنوب کشور به مسابقات کشوری که بهمن ماه جاری در بوشهر برگزار خواهد شد، راه می یابند.
ورزش بیسبال مخصوص آقایان و سافت بال برگرفته از این ورزش و مختص خانمها برگزار می گردد.
بیسبال نوعی ورزش گروهی است که با چوب و توپ توسط 9 بازیکن در یک زمین چمن بازی می شود.
بیسبال از بازی های متعددی که با چوب و توپ بازی می شدند گرفته شده که از جمله این بازیها می توان به ورزش قدیمی راوندر که در آمریکای شمالی و ورزش انگلیسی کریکت و ورزش بسیار قدیمی رومانیائی اینا نام برد.
سافت بال هم نوعی ورزش گروهی است که از بیسبال ریشه گرفته به همین جهت آن را هارد بال هم می نامند.
هم اکنون ورزشهای بیسبال و سافت بال یکی زیرمجموعه فدراسیون انجمنهای ورزشی کشور است.
90 نفر در رشته ورزشی بیسبال و 60 ورزشکار هم در ورزش سافت بال در استان خراسان رضوی سازماندهی شده و فعالند.ک/2
2095/1211/ 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال