رزمایش امداد و نجات یگان های نزاجا و تخلیه مجروحان در مشهد برگزار شد

مشهد - ایرنا - رزمایش امداد و نجات یگان های نزاجای شرق کشور و تخلیه مجروحان در مشهد مقدس برگزار شد.

فرمانده لشکر 77 پیروز ثامن الائمه(ع) روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت:این رزمایش در جهت آمادگی ارتش در شمال شرق کشور برای امداد و نجات و تخلیه مجروحانی که در مواقع بحرانی در پادگان های ارتش دچار مشکل می شوند برگزار شد.
رضاآذریان به آمادگی کلیه امکانات بیمارستان های ارتش در این رزمایش اشاره کرد و افزود : بالگردهای ارتش در تخلیه و امداد مجروحان عملکرد بسیار مناسبی از خود نشان دادند و باید در این زمینه از فعالیتهای صورت گرفته توسط مدیریت بحران استان خراسان رضوی و هلال احمر استان تشکر و قدردانی کرد.
فرمانده لشکر 77 پیروز ثامن الائمه(ع) تصریح کرد: بررسی آمادگی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی یکی از برنامه های اصلی این مجموعه ها است که به صورت مدوام در شمال شرق کشور و استان خراسان رضوی نیز برگزار می شود.
آذریان ادامه داد: ممکن است سانحه ای در سطح یکی از پادگان های استان رخ دهد و در این زمینه باید برای مثال بیمارستان 550 تختی ارتش آمادگی کامل را داشته باشد و اگر نقطه ظعفی وجود دارد برطرف شود.
وی با اشاره به اینکه ارزیابی اولیه از برگزاری این رزمایش بسیار مثبت بوده است، اظهار کرد: دو یگان با همکاری یگان های نیروی زمینی ارتش شرق کشور، هوانیروز جمهوری اسلامی ، فرماندهی ارتش منطقه پنج کشور، تیپ 377 ارتش مسئولیت برگزاری این رزمایش را بر عهده داشتند.
لشکر ۷۷ خراسان یکی از مهم ترین شاکله های نظامی در شرق کشور ایران است و تیپ ۱ آن در شهر مشهد واقع است.
7498/1211

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال