سیل اخیر بیش از 460 میلیارد ریال به سوادکوه ساری خسارت وارد کرد

ساری- ایرنا- فرماندار سوادکوه گفت: بارش شدید باران و جاری شدن سیل هفته گذشته، بیش از 460 میلیارد ریال به زیرساخت بخش های مختلف و همچنین واحدهای تجاری و مسکونی این شهرستان خسارت وارد کرد.

رجبعلی وهابی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود : بیشتر خسارت سیل به راههای روستایی و شهری سوادکوه وارد شد.
وی ادامه داد: سیل در سوادکوه باعث خسارت بیش از 264 میلیارد ریالی به تاسیسات زیربنایی راهها، ساختمان های عمومی و دولتی ، خطوط آب ، برق ، گاز و مخابرات شده است.
فرماندار سوادکوه به تخریب 45 واحد مسکونی و تجاری در شهر زیراب و روستاها به عنوان بخش دیگری از خسارت های وارده به این شهرستان در سیل اخیر نام برد و گفت : با تخریب این واحدها، به مردم 150 میلیارد ریال خسارت وارد شد.
وی از موافقت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای پرداخت تسهیلات مسکن کم بهره 300 میلیون ریالی به صاحبان واحدهای تجاری و مسکونی شهری خسارت دیده خبر داد و افزود : این اداره کل همچنین 60 میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به این افراد پرداخت می کند.
وهابی از تصمیم بنیاد مسکن برای پرداخت تسهیلات به صاحبان مسکن روستایی آسیب دیده از سیل اخیر به عنوان گام و تلاش دیگر برای جبران خسارت نام برد .
براساس آمار ارائه شده از سوی فرمانداری شهرستان سوادکوه 146 واحد مسکونی شهرستان آسیب دیده از سیل نیاز به تعمیر و بازسازی دارند.
وی ، تخریب کامل 100 هکتار شالیزار را به عنوان بخش دیگری از خسارت های وارده سیل اخیر به شهرستان سوادکوه برشمرد و ادامه داد: رقم ریالی خسارت وارده به بخش کشاورزی 27 میلیارد ریال اعلام شده است .
به گفته فرماندار شهرستان سوادکوه محصولات 300 هکتار زمین های کشاورزی نیز در معرض خطر نابودی قراردارند که اقدامات برای رفع این مشکل در حال انجام است .
وی آسیب به 16 دستگاه وسیله نقلیه ، 115مورد خسارت معیشتی ، دو مورد مجروح را از دیگر اثرات و پیامدهای سیل اخیر برشمرد وادامه داد:جبران این خسارت های میلیاردی از توان اعتبار محدود شهرستان سوادکوه خارج است .
سوادکوه به عنوان نخستین شهرستان ورودی مازندران از جاده تهران به شمار می رود که دارای سه شهر پل سفید، زیراب و آلاشت و 173 روستا است .
این شهرستان که دارای جمعیت حدود 50 هزار نفری است بدلیل برخورداری از جنگل های انبوه و چشم اندازهای زیبا مقصد سفر بسیاری از هموطنان است .
همزمانی سیل اخیر با تعطیلات سه روزه عید فطر موجب زمین گیر شدن مسافران مازندران در جاده سوادکوه شده بود.
/1899/2096/1772

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال