مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال؛

ناکامی قهرمانان برابر صربستان و فرانسه/ جدال نقره ای ها در دیدار نهایی

تهران - ایرنا - تیم های ملی والیبال آمریکا و لهستان که عنوان قهرمانی لیگ جهانی و قهرمانی جهان در سال 2014 را در پرونده کاری خود دارند، در مرحله نیمه نهایی لیگ جهانی سال 2015 به ترتیب مغلوب صربستان و فرانسه شدند.

به گزارش ایرنا، دور نیمه نهایی مرحله نهایی لیگ جهانی والیبال سال 2015 امشب با دو دیدار پیگیری شد و تیم های فرانسه و صربستان با شکست حریفان خود به دیدار نهایی راه یافتند.
در نخستین مسابقه این مرحله، تیم ملی والیبال آمریکا که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت ها است به مصاف صربستان رفت و سه بر دو مغلوب این تیم شد تا ملی پوشان صربستان برای پنجمین بار در طول برگزاری 26 دوره لیگ جهانی به دیدار نهایی راه یابند.
تیم ملی والیبال صربستان که چهار مدال نقره این رقابت ها را در پرونده کاری خود دارد و تا کنون به مدال طلا دست نیافته است، در ست های سوم و چهارم این مسابقه 27 بر 25 و 25 بر 20 مغلوب آمریکا شد اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 21 و 15 بر 12 به پیروزی رسید تا با شکست قهرمان سال 2014 لیگ جهانی به دیدار نهایی راه یابد.
در دیگر مسابقه این مرحله تیم ملی فرانسه که شگفتی ساز لیگ امسال بوده است، موفق به شکست سه بر دو قهرمان جهان شد و حریف صربستان در دیدار نهایی شد. فرانسه قهرمان سطح دو لیگ جهانی در رقابت های امسال 16 پیروزی و تنها یک شکست داشته است.
شاگردان آنتیگا سرمربی تیم ملی والیبال لهستان در ست های سوم و چهارم با امتیازهای 25 بر 19 و 25 بر 22 فرانسه را شکست دادند اما در ست های اول، دوم و پنجم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 23، 25 بر 23 و 17 بر 1۵ مغلوب فرانسه شدند.
تیم ملی والیبال فرانسه نیز برای دومین بار به دیدار نهایی این رقابت ها راه یافته است. این تیم در سال 2006 مغلوب برزیل شد و به مدال نقره رسید.
دیدار رده بندی لیگ جهانی والیبال سال 2015 عصر یکشنبه به میزبانی برزیل برگزار خواهد شد و قهرمانان سال گذشته لیگ جهانی و مسابقات قهرمانی جهان (آمریکا و لهستان) برای کسب مدال برنز به مصاف یکدیگر می روند.
تیم های صربستان و فرانسه نیز که تا کنون در این رقابت ها طلایی نشدند، در دیدار نهایی به مصاف یکدیگر می روند تا یکی از آنان طلایی و دیگری باز هم به مدال نقره اکتفا کند.
ورزشی(2)××1379

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال