تبریک هسته ای رییس جمهوری ترکیه به ایران

اردوغان: توافق ایران و 1+5 تحولی مثبت و مهم است

استانبول - ایرنا - رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه گفت : توافق هسته ای ایران را تحولی مثبت ومهم ارزیابی می کنم.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری دوغان، اردوغان روز جمعه پس از اقامه نماز فطر دراستانبول درگفت و گو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: دیشب با رئیس جمهوری ایران تلفنی صحبت کردم علاوه بر تبریک عید فطر به یکدیگر، درباره مساله هسته ای نیز گفتگو کردیم.
اردوغان اضافه کرد: ایشان تاکید کردند حصول این توافق تحولی مهم برای کل بشریت است. براساس این توافقنامه تحریم ها علیه ایران گام به گام برداشته خواهد شد، شما می دانید که مبالغ هنگفتی ازپول های ایران درآمریکا بلوکه شده است وقرار است این پول ها به ایران بازگردانده شود. این پول ها می تواند منبع مالی بسیار مهمی برای ایران باشد و می تواند به رشد اقتصادی این کشور کمک کند.
رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد : رییس جمهوری ایران گفت ازاین بابت بسیار خشنودند و ما براین باوریم این توافقنامه برای صلح وثبات منطقه بسیار مهم است.
اردوغان گفت : این توافقنامه می تواند به پیشرفت هرچه بیشتر روابط دو جانبه میان ایران وترکیه کمک کند وازاین بابت من به ایران تبریک می گویم.
خاورم ** 2010/1859

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال