معاون وزیر کار: رسانه ها گفتمان کار و مهارت را در کشور نهادینه کنند

تهران - ایرنا - معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس سازمان فنی و حرفه ای گفت: رسانه ها و هنرمندان زمینه مناسب برای توسعه و نهادینه شدن گفتمان کار و مهارت در سطح کشور را فراهم کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا کوروش پرند دوشنبه شب در آیین تجلیل از تیم اعزامی فنی و حرفه ای به چهل و سومین مسابقات جهانی مهارت، موفقیت سایر کشورها در زمینه های اقتصادی را ناشی از حاکمیت فرهنگ کار و مهارت در جامعه عنوان کرد.
وی افزود: ایجاد گفتمان جدید کار بلدی و مهارت در حوزه آموزش های فنی و حرفه ای نیازمند همراهی رسانه ها و هنرمندان است.
وی با اشاره به سابقه حضور تیم ملی فنی و حرفه ای کشور در مسابقات جهانی مهارت گفت: کشور ایران از سال های گذشته نمایندگانی را در این مسابقات داشته و تا کنون موفقیت هایی بزرگی را نیز کسب کرده است.
پرند با اشاره به اینکه باید به جایگاه واقعی مهارت در این دوره از مسابقات دست یابیم خاطر نشان کرد: در آخرین دوره این مسابقات که در سال 2013 میلادی در کشور آلمان برگزار شد تیم ایران اسلامی در میان 52 کشور رتبه چهارم را کسب کرد.

*خانواده ها زمینه حضور فرزندان در دوره های مهارت آموزی را فراهم کنند
حمیدرضا خانپور مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران نیز در ادامه این مراسم با اشاره به اعزام تیم ملی مهارت فنی و حرفه ای به مسابقات بین المللی 2015 برزیل نیز گفت: خانواده ها از مراکز فنی و حرفه ای بازدید و زمینه آشنایی جوانان با مهارت و حضور آنان در دوره های مهارتی را فراهم کنند.
وی با بیان اینکه این مسابقات هر دو سال یکبار در 34 رشته در سراسر کشور برگزار می شود، گفت: نفرات برتر به منظور حضور در مسابقات مهارتی، از نظر تست روانشناسی و مهارتی سنجش شده و در اردوهای مهارتی کشوری شرکت می کنند.
وی با بیان اینکه در سال جاری 17 نفر از جوانان ایرانی به مسابقات ملی مهارت اعزام می شوند افزود: این افراد 17 مردادماه امسال برای شرکت در مسابقات جهانی مهارت به کشور برزیل اعزام می شوند.
خانپور ادامه داد: این افراد با بهترین تکنولوژی ها و با حضور بهترین مربیان داخلی آموزش های لازم را دریافت کرده اند.
وی گفت: در این دوره از رقابت ها بیش از 40 کشور حضور دارند و جوانان ایرانی در رشته های رباتیک، فن آوری اطلاعات، طلا و جواهر، گرافیک و فن آوری خودرو با سایر کشورها به رقابت می پردازند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران گفت: اعزام این هنرجویان به مسابقات مهارت می تواند انگیزه سایر جوانان را برای روی آوردن به فرهنگ کاربلدی و مهارت افزایش دهد.
بر اساس این گزارش تعدادی از بازیگران سینماو تلویزیون و جمعی از ورزشکاران و قهرمانان کشور حضور داشتند.
مسابقات مهارت هر دو سال یکبار در سطح شهرستان ها، استان ها و کشور برگزار و نفرات برتر به مسابقات جهانی راه می یابند.
تهرام 7244/1625

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال