علی نیلی داور دیدار پایانی تنیس ویمبلدون بین فدرر و جوکوویچ

تهران - ایرنا - دیدار پایانی مسابقات تنیس ویمبلدون 2015 لندن امروز ( یکشنبه ) در حالی بین نوواک جوکوویچ و راجر فدرر، مردان اول و دوم رده بندی جهانی، برگزار می شود که قضاوت این دیدار برعهده علی نیلی داور ایرانی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی نیلی داور پرافتخار ایرانی سال گذشته نیز یکی از دیدارهای مرحله نیمه نهایی تنیس ویمبلدون را قضاوت کرده و امسال نیز فینال این مسابقات را که از آن به عنوان قدیمی ترین و معتبرترین رویداد این رشته نام برده می شود، برعهده وی گذاشته شده است.
وی نخستین ایرانی در تاریخ تنیس است که حضور در مسابقه فینال انفرادی یک گرنداسلم را تجربه می کند.
نیلی درسال 2008، نشان طلای داوری و در سال 2013، نشان طلای سرداوری و نظارت را که بالاترین سطح موجود درامر قضاوت مسابقات تنیس هستند، از فدراسیون بین المللی دریافت کرد.
وی پس ازکسب این نشان گفته بود: در 10 سال اخیر حتی یک روز را به دلیل نداشتن روادید و یا دیررسیدن از دست ندادم. من نگذاشتم مسابقات بین المللی این احساس را بکنند که اگر داور ایرانی دعوت کنند، برای آنها دردسر ایجاد می‎شود.
علی نیلی که هم اکنون به عنوان یکی از 10 داور تمام وقت انجمن تنیس حرفه ای (ATP)مشغول به کار است، هفته پیش قضاوت بین رافائل نادال وداستین برآون آلمانی را نیز برعهده داشت که نادال به این آلمانی و نفر 102 دنیا باخت تا همانند سه سال گذشته، خداحافظی زودهنگاهی با تنها گرنداسلم چمن داشته باشد.
سید کامیار کیمیایی سرپرست دبیری فدراسیون تنیس ایران در باره حضور نیلی در فینال تنیس ویمبلدون 2015 گفت: این برای اولین بار است که یک ایرانی درفینال تنیس ویمبلدون ویک گرند اسلم قضاوت می کند وافتخاربزرگی برای کشورمان و بویژه جامعه داوری تنیس محسوب می شود.
وی به ایرنا افزود: این نشان می دهد که ایران در عرصه داوری تنیس حرفی برای گفتن دارد و می تواند دربالاترین سطح قضاوت ها را انجام دهد.
به گفته وی، رشد داوران تنیس ایران بسیار بالاست و از این داوران در المپیک 2016 ریو نیز قضاوت خواهند کرد.
ورزشی**1581

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال