سیگار یکی از عوامل ابتلا افراد به اختلالات روانی

تهران-ایرنا-نتایج مطالعه محققان انگلیسی نشان می دهد، احتمال سیگار کشیدن در افرادی که در حال تجربه اولین دوره بیماری های روانی هستند سه برابر بیشتر از افراد سالم است؛ این موضوع نشان می دهد که سیگار احتمالا در ابتلا به اختلالات روانی نقش دارد.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، پزشکان معمولا ارتباط میان سیگار کشیدن و بیماری های روانی را به بیمارانی نسبت می دهند که از سیگار کشیدن به عنوان روشی برای آرام کردن خود استفاده می کنند.
اما این مطالعه که در مجله The Lancet Psychiatry منتشر شده است نشان می دهد که سیگار کشیدن بیش از اینها نقش دارد.
دکتر جیمز مک کاله از کالج کینگ لندن می گوید: یافته های نشان می دهد که سیگار کشیدن باید به عنوان یک عامل خطرساز جدی در ابتلا به بیماری های روانی مد نظر قرار گیرد.
محققان، اطلاعات 15 هزار فرد سیگاری و 273 هزار فرد غیر سیگاری را در جریان 61 مطالعه جمع آوری کردند، یافته های این مطالعه نشان می دهد که 57 درصد از افرادی که در حال تجربه اولین دوره های بیماری روانی هستند، سیگاری بودند.
محققان همچنین متوجه شدند، افرادی که هر روز سیگار می کشند تقریبا یک سال زودتر از افراد غیر سیگاری به این اختلالات مبتلا می شوند.
سر روبین مورای استاد تحقیقات روانی در کالج کینگ لندن نیز می گوید: دوپامین اضافی بهترین توضیح بیولوژیکی برای اختلالات روانی مانند شیزوفرنی است.
وی افزود: این احتمال وجود دارد که قرار گرفتن در معرض نیکوتین که با آزاد سازی دوپامین افزایش می یابد سبب ابتلا به بیماری های روانی می شود.
علمی(6)**2038**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال