گزنه گیاهی انرژی زا

تهران-ایرنا-مطالعه متخصصان میکروبیولوژی نشان می دهد که گیاهان وحشی مانند گزنه به دلیل آنکه در شرایط سخت رشد می کنند انرژی بسیار زیادی دارند.

به گزارش گروه خبری علمی ایرنا از ساینس، دکتر روبرت یانگ متخصص میکروبیولوژی که تحقیقات ارزشمندی در مورد تغذیه سالم و را ه های پیشگیری از بیماری انجام داده است می گوید:می توان با انتخاب آگاهانه خوراک روزانه خود، سلامت بدن را حفظ کرد.
وی ارتعاشات درون سلو لی را اندازه گرفته است. ارتعاشات درون سلولی بدن یک انسان سالم 70 مگاهرتز است. این ارتعاشات در سلول های یک بافت سرطانی به 40 مگاهرتز کاهش پیدا می کند.
تحققیات نشان می دهند زمانی که ارتعاشات به زیر 40 مگا هرتز سقوط می کند سلول کم کم می میرد.

*** گزنه را جدی بگیرید
سلول های گوشت مرغ پخته و همبرگر ارتعاشاتی بین 3 تا 5 مگا هرتز دارند، در حالی که سبزیجات تازه و جوانه گندم برگ کاهو 70 مگاهرتز ارتعاشات دارند.
گیاهان وحشی مانند گزنه انرژی بسیار زیادی دارند. این گیاه وحشی را که در شرایط سخت رشد می کند، در خوراک خود بگنجانید. گزنه را مانند اسفناج مدت کوتاهی بخارپز کنید.

***تخریب پروتئین ها در دمای بالا
بسیاری از مواد غذایی در دمای بالای 50 درجه بخش زیادی ارزش غذایی خود را از دست می دهند. در این دما ویتامین ها از بین می روند، پروتئین، چربی های سالم و آنزیم های درون سلولی تخریب می شوند و سلول ها می میرند.

***تشابه خون گیاهانی با خون انسان
سبزیجات دارای کلروفیل هستند؛ ماده ای که به آن خون گیاهی گفته می شود. کلروفیل با گلبول های قرمز خون انسان تنها یک تفاوت ساختاری دارد. هسته مرکزی در مولکول کلروفیل، منیزیوم و در گلبول های قرمز بدن انسان، آهن است. سبزجات با برگ تیره مانند جعفری، اسفناج یا میو ه های خشک مثل زردآلو و دانه های روغنی دارای آهن هستند. خوردن سبزیجات کیفیت خون را بالا می برد.

***کیفیت سلو ل های بدنتان را بالا ببرید
خوراک با کیفیت در اختیار بدنتان قرار دهید. تحقیقات دکتر یانگ حاکی از آن است که از هر 10 هزار انسان یکی خون سالم دارد. خون سازنده سایر بافت های بدن مانند پوست، استخوان، کبد، روده و غیره است. هرچه کیفیت خون بالاتر رود، کیفیت سلول های بدن نیز افزایش پیدا می کند.

***میوه تازه را به عنوان میان وعده غذایی بخورید
هنگام انتخاب مواد خوراکی چند لحظه فکر کنید. میوه تازه فصل بخرید و از مصرف میو ه های انباری که به آنها مواد نگهدارنده زده شده پرهیز کنید. میوه را به عنوان یک میان وعده غذایی بخورید و به معده و روده سه تا چهار ساعت استراحت دهید تا میوه را هضم و جذب کند.

***خودتان چیپس مرغوب درست کنید
اگر چیپس دوست دارید سیب زمینی بخرید، در بهترین شرایط از مزارعی که می دانید کودهای شیمیایی استفاده نمی کنند و آبیاری با فاضلاب ندارند، آن را ورقه ورقه کرده در آفتاب یا فر با دمای کم خشک کنید، با روغن گیاهی مرغوب سرخ کرده و به نمک دریا، پودر پاپریکا و ادویه گیاهی آغشته و تازه مصرف کنید.

***انسان ها غریزه طبیعی خود را فراموش کردند
حیوانات به طور غریزی می د انند که برای پرهیز از بیماری از چه خورا ک هایی باید صرف نظر کنند. آنها به عادات غذایی گونه خود وفادار ماند ه اند، اما انسانها با گذشت زمان همه چیز خوار شده اند.

***همه چیز نخورید
دستگاه گوارش شامپانزه ها بیشترین نزدیکی را به انسان دارد. شامپانزه ها 50 درصد میو ه ، 40 درصد برگ و گیاهان وحشی و 10 درصد دانه های روغنی و مقدار اندکی حشره، تخم پرندگان و پستانداران کوچک می خورند.

***دانه های روغنی را در خوراک روزانه بگنجانید
شامپانزه ها 50 درصد میوه، 40 درصد سبزی و سالاد و گیاهان وحشی، 8 درصد دانه های روغنی و 2 درصد گوشت می خورند. چیزی از قلم افتاده است؟ بله! نوشیدنی های گازدار، چای، شکلات، قهوه، شیر و حتی غلات و حبوبات. در نتیجه باید گفت شیرینی، ماکارونی، پیتزا، خامه و پودینگ هم در این لیست جایی ندارند.

***غلات برای سیر کردن شکم است
غلات از 10 هزار سال پیش وارد سبد غذایی انسان ها شدند، در حالیکه انسان ها دو میلیون و 500 سال پیش از این تاریخ بدون غلات زندگی می کردند. با غلات می توان انسان های بیشتری را به سرعت و برای زمانی نسبتأ طولانی سیر کرد.
امروزه غلات به افزودنی هایی آغشته می شوند که برای بدن انسان بسیار مضر هستند. حتی نان هم افزودنی هایی مانند جوش شیرین یا معطر کننده دارد.

***نان کمتر مصرف کنید
جوش شیرین در مقیاس زیاد به سلامت انسان ضرر می زند.PH جوش شیرین حدود 1 / 0 است درحالی که PH شیره معده انسان 2/2 تا 2/3 است. مثلأ با مصرف زیاد نان لواش، معده شروع به ترشح اسید بیشتر می کند که در درازمدت سوءهاضمه ایجاد می کند. از طرف دیگر جوش شیرین از جذب املاح در بدن جلوگیری می کند. هرچه مصرف غلات بیشتر باشد مصرف سالاد و میوه کمتر خواهد بود و در نتیجه انرژی کمتری به بدن می رسد.
علمی **1354**1440

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال