اخبار کوتاه نمایشگاه قرآن؛

نشست شبی با مترجمان قرآن

تهران-ایرنا- نشست شبی با مترجمان قرآن با حضور محمد علی کوشا، مسعود انصاری و ویلیام پیچی استاد دانشگاه ترکیه در بخش مکتوب نمایشگاه بین المللی قرآن برگزار می شود.

به گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، نشست شبی با مترجمان قرآن و معرفی یک پیشکسوت نقد ترجمه با حضور ویلیام (داوود) پیچی استاد آمریکایی دانشگاه دوزجه ترکیه مترجم قرآن کریم به زبان انگلیسی؛ مسعود انصاری مترجم قرآن کریم منتقد ترجمه های قرآن کریم، حجت الاسلام محمد علی کوشا منتقد ترجمه های قرآن در بخش مکتوب بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.
این نشست روز پنجشنبه 11 تیر، ساعت 21:30 پس از صرف افطار در محل باغ کتاب نمایشگاه قرآن کریم برگزار می شود.
حجت الاسلام محمدعلی کوشا در سالهای گذشته بیشترین نقدها را متوجه مترجمان قرآن کریم به زبان فارسی کرده است.
کوشا بیش از 40 اثر تحقیقی-تألیفی در حوزه قرآن پژوهی و تفسیر، ادبیات، فقه استدلالی، تصحیح متون و احیاء نُسخ خطی کتابخانه مجلس شورای اسلامی و نیز بیش از 50 مقاله در موضوعات کتابشناسی، نقد ادبی، بررسی و نقد ترجمه های قرآن و دین پژوهی از خود به جای گذاشته است.
او همچنین نویسندهٔ بیش از 280 مدخل و مقاله برای دانشنامه های فارسی و عربی در جهان اسلام بوده و نخستین دوره آموزش پیشرفتهٔ فن ترجمه قرآن را در حوزه علمیه قم پایه گذاری کرده است.
مسعود انصاری پژوهشگر، مترجم آثار قرآنی و ادب پژوه حوزه ادبیات عرب تفسیر کشاف تالیف زمخشری را در 4 جلد ترجمه کرده است.

** نشست مطالعات تفسیری در نمایشگاه قرآن
نشست مطالعات تفسیری با دو عنوان «تفسیر در جهان مالایا» و «مطالعات تفسیری در غرب» در بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.
مجید دانشگر استادیار دین پژوهی دانشگاه اتاگو در نیوزلند با موضوع «تفسیر در جهان مالایا» و خانم نیلساز استادیار گروه علوم قرآن و حدیث دانشگاه تربیت مدرس با موضوع «مطالعات تفسیری در غرب» سخنرانی خواهند کرد.
نشست مطالعات تفسیری روز جمعه 12 تیر ساعت 21:30 در بخش مکتوب بیست و سومین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم برگزار می شود.
فراهنگ**7537**1027

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال