صاحب نظر آمریکایی:واشنگتن و تهران علاقمند رسیدن به توافق تا 20 تیر هستند

تهران- ایرنا- یک صاحب نظر آمریکایی در گفت وگو با خبرگزاری «ریا نووستی» اعلام کرد که آمریکا و ایران علاقمند رسیدن به توافق جامع هسته ای تا 10 جولای(20 تیرماه) هستند.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اینترنتی «اسپوتنیک»، «کلسی دونپورت» مدیر بخش عدم اشاعه انجمن کنترل تسلیحات آمریکا که مذاکرات هسته ای را از نزدیک دنبال می کند، گفته که «آمریکا و ایران هر دو علاقمند رسیدن به توافق تا 10 جولای (20 تیرماه) هستند «زیرا در غیر این صورت مهلت مورد نظر برای بررسی این توافق در مجلس کنگره آمریکا از 30 تا 60 روز تمدید خواهد شد».
به نوشته این رسانه، قرار است توافق نامه جامع هسته ای تا آخر ماه ژوئن(9تیرماه) امضا شود اما به تازگی منابع آگاه از احتمال ادامه مذاکرات در اوائل ماه جولای خبر داده اند.
به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف و جان کری وزیران امور خارجه ایران و آمریکا روز شنبه در چارچوب مرحله نهایی مذاکرات برای نگارش متن توافق جامع هسته ای در هتلی در وین دیدار و گفت و گو کردند.
این سومین مذاکره ظریف و کری برای رفع اختلافات و نگارش متن توافق جامع محسوب می شود. این دو پیش از این در ژنو و نیویورک برای کاستن از اختلاف ها با یکدیگر مذاکره کرده بودند.
سیدعباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف تاکنون هشت دور برای نگارش متن توافق با هلگا اشمید و در مواردی با وندی شرمن همتای امریکایی خود مذاکره کرده اند.
عراقچی به تازگی گفته تعدادی از پرانتزها پاک شده اما پرانتزهای اصلی همچنان در متن باقی است.
شبد**1953 ** 2023

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال