امیری: زنان تپانچه زن شانس بالایی برای کسب سهمیه پارالمپیک در کرواسی دارند

تهران – ایرنا – سرمربی تیم ملی تیراندازی زنان و مردان جانباز و معلول کشورمان گفت: با توجه به اینکه در مسابقات جهانی کرواسی سهمیه مستقیم پارالمپیک توزیع می شود، شانس زیادی برای کسب سهمیه توسط سه تیرانداز زن تپانچه زن داریم.

حسین امیری در حاشیه اردوی متصل به اعزام تیم تیراندازی جانبازان و معلولین در گفت و گو با ایرنا افزود: تیراندازان ایرانی رکوردهای بالایی دارند و با توجه به توزیع سهمیه مستقیم در کرواسی و استرالیا شانس اینکه همه تیراندازان تیم بتوانند سهیمه پارالمپیک را بگیرند بسیار زیاد است .
به گفته وی رکورد تیراندازان ما بسیار خوب است و رده های بسیار بالایی دارند؛ به گونه ای که درمسابقات جهانی ترکیه در بخش تیمی تپانچه، امتیاز رکورد تیم ایران 25 نمره بالاتر از رکورد جهانی بود.
وی گفت: پنج نفر از تیم ایران توانستند در مسابقات ترکیه که سهمیه مستقیم پارالمپیک در آن توزیع نمی شد سهمیه رنکینگ کامل این رقابت ها را کسب کنند.
امیری گفت: مساله ای که در توزیع سهمیه غیر مستقیم وجود دارد بحث تعداد مشارکت ها در این رقابت ها است؛ بطوری که مشارکت ما نسبت به بسیاری از کشورها کم است .
امیری توضیح داد: مسابقات تیراندازی زیادی در سطح اروپا انجام می شود به گونه ای که یک تیرانداز می تواند در طول یک سال در 15 تا 20 مسابقه شرکت کند و اگر چه رکوردهای بالایی ندارند، اما به دلیل تعداد حضورشان در این رقابت ها رنکینگ آنان ارتقا می یابد و این رنکینگ در کسب سهمیه غیر مستقیم تاثیر بسزایی دارد.
سرمربی تیم ملی تیراندازی جانبازان و معلولین گفت: در رشته تیراندازی برنامه ریزی و نحوه برگزاری تمرینات و حمایت مسئولان تاثیر بسزایی در ایجاد آرامش و کاهش فشار روانی بر ورزشکاران دارد. بر این اساس ما تلاش کردیم در اردوهای آماده سازی تیم، فضای بسیار دوستانه و کم تنشی را ایجاد کنیم تا تیراندازان با آرامش تمرینات خود را سپری کنند.
وی ادامه داد: شرایط مناسب اردویی موجب شده تا در فینال شرایط خوبی را داشته باشند و از نظر روانی همه چیز را به خوبی تحمل کرده و به همین دلیل اختلاف رکوردهای اردویی و مسابقه ای آنان زیاد نیست.
امیری با بیان اینکه این چهارمین مرحله اردوهای آماده سازی تیم ملی است، اضافه کرد: برای آماده سازی بهتر تیم برای تحمل شرایط متفاوت مسابقه ای قرار است هفته دوم این دوره اردوهای آماده سازی در سالن آزادی برگزار شود تا تیراندازانی که تجربه کمی در عرصه بین المللی دارند بتوانند در شرایط سخت تر نیز عملکرد خوبی داشته و رکوردهای خوبی بزنند.
رقابت های تیراندازی جهانی کرواسی از 19 تا 24 تیرماه برگزار می شود و تیم تیراندازی ایران با پنچ تیرانداز زن ویک تیرانداز مرد 16 تیرماه تهران را به مقصد بلگراد ترک خواهد کرد.
ورزشی (4)**1828**1584

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال