گسترش گردشگری درمانی نیاز به توجه مسوولان ارشد دارد

ایلام - ایرنا - مدیرعامل شرکت گردشگری سفر سلامت آلامتو گفت: با توجه به اهمیت صنعت توریسم درمانی و افزایش سهم گردشگری و ایجاد اشتغال زایی از این طریق، دولت باید با نگاه ویژه حمایت گسترده از شرکت های فعال در زمینه توریسم سلامت داشته باشد.

علیرضا خنفری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: هم اکنون بسیاری از کشورهای منطقه و کشورهایی همچون ترکیه، تایلند، اندونزی و هندوستان در زمینه توریسم درمانی و توسعه صنعت گردشگری خود از ایران پیشی گرفته اند.
وی افزود: کشور ایران با توجه به رشد چشمگیر حوزه درمان و علم پزشکی و همچنین ظرفیت های عظیم گردشگری و مکان های دیدنی از ظرفیت های قوی و کارآمدی در این زمینه ها برخوردار است و باید از این استعدادها بخوبی استفاده کرد.
خنفری ادامه داد: شرکت گردشگری سفر سلامت آلامتو از یک سال پیش فعالیت های خود را در حوزه جذب گردشگر سلامت آغاز کرده و با تبلیغات گسترده در کشورهای منطقه نظیر عراق، سوریه، کویت، عمان و اقلیم کردستان توانسته، توسعه صنعت توریسم درمانی در ایران را بطور جدی دنبال کند.
وی تاکید کرد: این شرکت با انعقاد قرارداد با مراکز درمانی به منظور کاهش هزینه های درمانی برای اتباع خارجی نسبت به کشورهای رقیب و نیز استفاده از امکاناتی همچون تخت VIP، پزشک مترجم، پزشکان فوق تخصص و مجرب و فضای آرام اسکان در نزدیکی مرکز درمانی برای گذران دوران نقاهت شرایط را برای حضور گردشگران سلامت در کشور ایجاد کرده است.
وی مقابله با ایران هراسی، آشنایی با فرهنگ اصیل و غنی ایرانی، دیدن مناطق گردشگری، پاک کردن ذهنیت منفی این اتباع در خصوص ایران را از جمله اهداف این طرح دانست و گفت: گردشگران سلامت بعد از بازگشت به کشور خود بعنوان سفیر و مبلغ دیدگاه خود درباره ایران را به هموطنان شان انتقال می دهند.
وی یادآور شد: دفتر مرکزی این شرکت به علت مزیت هایی که ایلام نسبت به دیگر استان های هم مرز با کشور عراق دارد؛ در این استان است، اما در دیگر نقاط کشور هم نمایندگی دارد.
مدیرعامل شرکت گردشگری سفر سلامت آلامتو افزود: کوتاهی مسافت ایلام با استان های همسایه خود در کشور عراق، امنیت بالای جاده های مشرف به این استان ها از مرز ایلام و نیز قابلیت های گسترده ایلام در زمینه گردشگری و معرفی ناشناخته های آن از جمله اهداف استقرار این شرکت در این استان است.
خنفری ضمن اینکه خواستار حمایت جدی تر مسوولان کشور از توسعه و رونق صنعت توریسم درمانی شد، تاکید کرد: وزارت خانه های امور خارجه، بهداشت و درمان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید با هماهنگی کنسولگری های ایران در کشورهای مختلف و همکاری با شرکت های فعال در این زمینه، برای توسعه توریسم درمانی ایران تلاش مضاعف کنند.
شرکت گردشگری سفر سلامت آلامتو فعالیت خود را از یک سال پیش شروع کرده و در این مدت کوتاه موفق به جلب اعتماد بیماران کشورهای منطقه برای انجام و تکمیل روند درمان خود و یا اعمال جراحی همچون زیبایی در ایران شده است.
این شرکت دارای 20 دستگاه آمبولانس، شش دستگاه اتوبوس VIP است ضمن اینکه با انعقاد تفاهم نامه با جمعیت هلال احمر، از چهار فروند بالگرد این جمعیت برای انتقال بیمارانی که شرایط جسمی خوبی ندارند از مرز به مراکز درمانی داخل کشور استفاده می کند.
7172/9002/ 1650

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال