نماینده مردم تهران: مجلس پشت سر رهبر انقلاب در حفظ خط قرمزهای هسته ای است

تهران-ایرنا- نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی پشت سر رهبر انقلاب و مدافع رهبر انقلاب و تابع ایشان در حفظ خطوط و خط قرمزهای هسته ای است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام حمید رسایی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: مقطع فعلی انقلاب و جایگاهی که در آن قرار گرفته ایم جایی است که تمام کفر در برابر عظمت و مقاومت 37 ساله ملت ما سر تسلیم فرو آورده است و تنها دلیل این پیروزی تبعیت اکثر مسوولان جمهوری اسلامی و پیروی ملت ایران از نایب امام زمان امام خامنه ای است.
وی ادامه داد: با این وجود متاسفانه هستند کسانی که علیرغم این کارنامه درخشان 37 ساله همچنان معتقد به عقب نشینی و کوتاه آمدن در برابر ستمگران عالم اند.
نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: این همان جمله ای است که رهبر انقلاب در فروردین ماه امسال در مشهد فرمودند که برای حل مشکلات کشور دو نگاه وجود دارد؛ یک نگاه معتقد است برای حل مشکلات کشور باید به توان داخلی تکیه کرد و نگاه دیگر این است که برای حل مشکلات کشور باید سیاست خارجی را تغییر داد و دست از آرمان ها کشید.
رسایی گفت: رهبر انقلاب در مشهد این جمله را فرمودند و تاکید کردند برای آن که نگاه دوم شکست خورده است.
وی با بیان این که امروز موضوع انرژی هسته ای که نماد استقلال کشور است به یکی از عرصه های مهمی تبدیل شده است که این دو نگاه را نشان می دهد گفت: از توافقنامه ژنو تا امروز که حدود یک سال و نیم می گذرد علیرغم خوشبینی ها و اعتمادهای نابجا به کدخدای بی خدا ، نه تنها تحریم ها کاهش نیافته بلکه بیشتر شده است.
نماینده مردم تهران درمجلس گفت: نه تنها توهین ها کاهش نیافته است که اوبامای باهوش و مودب که متاسفانه یکی از مسوولین ما او را باهوش و مودب خواند توهین هایش بیشتر شده است وعلاوه بر توهین ها ، تحقیرها هم بیشتر شده است.
وی در ادامه گفت: متاسفانه علیرغم تجربه تاریخی تیم مذاکره کننده و رییس جمهور محترم که در سایه توافقات سال 82 تا 84 بدست آمد، باز هم رییس جمهور محترم و تیم مذاکره کننده به شیطان بزرگ و وعده های آن خوشبین هستند. نه تنها خوش بین که گاها مواضعی اتخاذ می شود که جز آب به آسیاب دشمن و فشار بیشتر بر مردم ، نتیجه دیگر ندارد.
رسایی افزود: این که آب خوردن مردم، نان خوردن مردم حتی فرهنگ، هنر و ازدواج مردم را مرتبط به تحریم بدانیم یعنی آمریکا برای پذیرش توافقنامه ظالمانه بیشتر به ما فشار بیاور.
نماینده مردم تهران با بیان این که وظیفه امروز ما وظیفه ای تاریخی است گفت: امروز بعدازظهر از مقابل مجلس تجمع میلیونی برای تشییع شهدای خونین کفن است که با دست های بسته زنده بگور شدند. این شهدا پیامشان این است که ما از تحریم آب نترسیدیم. پیام این شهدا این است که ما با دست بسته مقاومت کردیم، شما با دست باز چه می کنید.
این نماینده مجلس نهم گفت: امروز طرحی را کمیسیون امنیت ملی در صحن علنی پیشنهاد می کند که با رای قاطعانه باید مصوبه آن را تایید کنیم و این پیام را به تجمع میلیونی بدهیم که مجلس شورای اسلامی پشت سر رهبر انقلاب و مدافع رهبر انقلاب و تابع ایشان در حفظ خطوط و خط قرمزهای هسته ای است.
وی در ادامه با بیان اینکه برخی از دوستان می گویند رهبر انقلاب، هستند؛ چه لزومی دارد مگر کسی جرات می کند به رهبر انقلاب تحمیل کند، گفت: آنکه علی بود، ابوموسی اشعری را به او تحمیل کردند، این که سیدعلی است.
رسایی افزود: مگر غیر از این بود که خیانت برخی فرماندهان امام حسن (ع) باعث تحمیل صلح حسنی شد؛ مگر غیر از این بود که امام (ره) فرمودند من جام زهر را سرکشیدم. امام نگفت داروی تلخ، گفت جام زهر یعنی اینکه مجبورم کردند که این کار را کردم.
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: همه بدانید تحمیل به ولی ، نتیجه تصمیم اصحاب ولی است نه تصمیم خود ولی. اول، یاران علی تصمیم گرفتند و تحمیل را پذیرفتند و بعد علی مجبور شد.
وی ادامه داد: امروز اگر مجلس کوتاه بیاید شاید به رهبر انقلاب هم تحمیل کنند. ما باید یکپارچه این پیغام را بدهیم.
رسایی با بیان اینکه تحمیل سه ضلع دارد گفت: ضلع داخلی، خارجی و یک ضلع ایدئولوژیک. یک ضلع تحمیل، تحقیر است که نسبت به مسوولین ما در این مدت آمریکاییها به کار گرفتند. یک ضلع تحمیل، تحریم است که نسبت به مردم به کار گرفتند و یک ضلع تحمیل، تحریف بود.
وی افزود: این که گفته بشود امام (ره) مخالف شعار مرگ بر آمریکا بود، این که کسانی بیایند بگویند من در مورد قرارداد 598 حرف های ناگفته ای دارم که بعدا می زنم و قصد داشتم قبل از دهم تیرماه در آستانه تحمیل کردن این شرایط به رهبری بزنم . دیدید رهبر انقلاب چقدر زیرکانه در حرم امام رحمت الله ضلع سوم که ایدئولوژی سازی برای موضوع تحمیل بود را خنثی کردند.
نماینده مردم تهران خطاب به رییس جمهوری گفت: جناب آقای روحانی آب خوردن مردم هیچ ربطی به تحریم ها ندارد.
وی به بازداشت جیسون رضاییان اشاره کرد و گفت: جیسون رضاییان جاسوس آمریکایی یکی از وظایفش این بود که درمورد آب شرب تهران تحقیق کند برای اینکه از این طریق بتوانند فشار بیاورند. سوال ما این است از جیسون رضاییان چه مقام مسوولی در نهاد ریاست جمهوری حمایت کرده است؟ چرا اجازه بازداشت این مقام مسوول که از اقوام مسوولین است نمی دهند؟ بروند آن را رسیدگی کنند و آن را اعلام کنند.
رسایی با بیان این که تحریم اثر ندارد مگر این که توطئه هایی از این دست باعث آن شود، گفت: از سربازان گمنام امام زمان در سپاه و قوه قضاییه که محکم در برابر این پرونده ایستاده اند تشکر می کنم. انشاالله رای یکپارچه مجلس امروز ثابت می کند که مجلس پشت سر رهبر انقلاب و پیرو خط راه شهدا است.
سیام**1058 /1449

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال