مجری طرح توریسم درمانی:

بیش از 100 بیمار عراقی برای درمان وارد ایران شدند

ایلام - ایرنا - مجری طرح توریسم درمانی گفت: در اجرای طرح توریسم درمانی ، تاکنون بیش از 100 بیمار عراقی برای معالجه وارد استان ایلام شدند.

علیرضا خنفری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اکنون دفاتر رسمی این شرکت سرمایه گذاری به منظور خدمات دهی به بیماران و انتقال آنان به کشور و درمان در بیمارستانهای کشور در پنج استان عراق راه اندازی شده است.
وی افزود: بصره، بغداد، اربیل، واسط و سلیمانیه استانهایی هستند که اکنون دفاتر این شرکت در آنها افتتاح شده و از افراد بیماری که خواهان معالجه و درمان در کشور جمهوری اسلامی ایران هستند، ثبت نام به عمل می آورد.
وی اضافه کرد: هماهنگی های لازم و پذیرش بیماران در بیمارستانهای استانهای تهران، اصفهان و ایلام به عمل می آید و تجهیزات لازم نظیر آمبولانس در صورت لزوم نیز در اختیار این افراد قرار داده می شود.
وی ادامه داد: افراد بیمار بیشتر برای انجام عمل جراحی چشم، جراحی زیبایی، دیسک کمر و غیره خواهان مداوا در ایران هستند.
خنفری گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایلام نیز در این راستا مجوزهای لازم را برای ورود بیماران و درمان آنها پیگیری کرده است.
وی ابراز امیدواری کرد : با پذیرش بیماران عراقی و ادامه پیگیری روند درمانی آنها در کشور بتوان زمینه طرح توریسم درمانی در استان و کشور را به صورت گسترده فراهم کرد.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام مقام های رسمی ایلام پس از بازدید مسوولان بهداشتی عراقی از مراکز درمانی و تجهیزات پزشکی استان و فراهم شدن زمینه پذیرش و درمان بیماران با اعزام بیماران عراقی از طریق مرز بین المللی مهران به کشور از سال گذشته موافقت شده است.
لازم به ذکر است پیش از این بر اساس تفاهم نامه بیماران عراقی به هندوستان و اندونزی اعزام می شدند.
استان ایلام دارای 430 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است و به دلیل برخورداری از امنیت و کوتاهی مسافت مرز بین المللی مهران یکی از پرتردد ترین مبادی خروجی و ورودی کشور بشمار می رود.
7177/6034/1352

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال