ملاک های درجه بندی کتابخانه های عمومی کشور بازنگری می شود

ساری- ایرنا- معاون امور استان ها، مجلس و مشارکت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور از بازنگری ملاک های درجه بندی کتابخانه ها خبر داد.

حجت الاسلام سید محمدرضا واحدی روز چهارشنبه در حاشیه آیین معارفه مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی مازندران در ساری به خبرنگار ایرنا گفت: با تشکیل کارگروهی از کارشناسان و خبرگان مسائل کتابخانه و کتابخوانی در نهاد کتابخانه های عمومی کشور ، وضعیت شاخص های درجه بندی کتابخانه ها بصورت میدانی بررسی می شود .
وی با اشاره به اینکه متراژ ، منابع ، عضویت و امانت چهار ملاک درجه بندی کتابخانه های عمومی است ، ادامه داد : بررسی های اولیه حکایتگر غیر واقعی بودن درجه بندی ها با ملاک های موردنظر است.
معاون نهاد کتابخانه های عمومی کشور گفت: فضا حتی اگر بزرگ باشد اما عضو فعال و منابع نداشته باشد، از نظر ما حائز اهمیت نیست و به دنبال کیفی سازی کتابخانه ها هستیم.
وی ابراز امیداوری کرد با بازنگری و تغییر درجه بندی کتابخانه های عمومی گامی برای ارتقای و کیفی سازی این مجموعه ها برداشته شود .
براساس چهار ملاک متراژ ، امانت، عضو گیری و منابع کتابخانه های عمومی از یک تا 9 درجه بندی می شوند که درجات با عدد پایین تر نشانگر نزدیک بودن کتابخانه به این چهار ملاک است و از کتابخانه های خوب به شمار می رود .
بیش از سه هزار کتابخانه عمومی در کشور مشغول فعالیت هستند.
2096/1899/1772

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال