اخبار کوتاه تئاتر

بلیت نمایش فصل شیدایی رایگان شد

تهران - ایرنا - همزمان با حمایت دو سازمان دولتی از اجرای عمومی نمایش «فصل شیدایی»، مقرر شد تا مخاطبان برای بلیت این نمایش که قیمت آن 500 هزار ریال تعیین شده بود، هزینه ای نپردازند.

به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا، انتخاب زمان تماشا و دریافت بلیت فصل شیدایی از طریق سامانه پیامکی 3000419 صورت می گیرد ، علاقمندان می توانند با ارسال عدد 1 و سپس کد ملی خود به این سامانه، روند نام نویسی و انتخاب شب تماشا را دنبال کنند.
این نمایش میدانی که در کیلومتر دو جاده لشگرک اجرا می شود، هر شب پذیرای پنج هزار تن از شهروندانی است که امکان حضور در محل اجرا را خواهند داشت.
نمایش «فصل شیدایی» که هفتمین اجرای خود را پس از بوشهر، شهرکرد، جزیره ابوموسی، یزد، خرم آباد، اهواز و کشور عراق تجربه می کند، یک برنامه ترکیبی ـ میدانی است که تاریخ ادیان و اسلام و همچنین انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از خلقت آدم ابوالبشر تا ظهور صاحب الزمان (عج) را در صحنه های ترکیب شده از نور، صدا، تصویر و جلوه های ویژه مرور می کند.
این نمایش میدانی به کارگردانی سعید اسماعیلی، روایت رسالت بوذری و همراهی 140 تن از طراحان، عوامل و بازیگران با حمایت سازمان هنری ـ رسانه ای اوج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ناحیه جماران در شب های ماه مبارک رمضان، پس از اذان مغرب و صرف افطار اجرا می شود.

** اجرای هنرمندان نمایش «مسافر کوچولو و عمو نقال»
اجرای نمایش «مسافر کوچولو و عمو نقال» به کارگردانی و نویسندگی امین دلپذیر شنبه (23 خرداد ماه)، ویژه هنرمندان در مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اجرا می شود.
این نمایش اولین اثری است که در سال 1394 با هدف حمایت از پایان نامه های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه ها بر صحنه مرکز تئاتر کانون رفته است.
ماجرای این نمایش از آنجا شروع می شود که مسافر کوچولو که یک هفته دیگر تولدش است دو نفر از دوستانش را گم کرده و دست به دامان عمو نقال می شود تا آنها را پیدا کند. عمو نقال او را به داستان های قدیمی ایران می برد و با عبور از پرد ه های نمایشی، داستان های زیبا را زیر و رو می کند.
در این نمایش، پریسا نقدی زاده، محمد حبیبی، مهشاد غلامی، زهرا محمدی، ریحانه ذوقی خواه، مجید اجدادی، سوگند هجرتی، امین دلپذیر، سیدرضا رفیعی و امیر مردفکری، ایفای نقش می کنند.
این نمایش هر روز به جز روزهای شنبه در ساعت 18 و 30 دقیقه برای عموم علاقه مندان و صبح ها نیز با هماهنگی قبلی برای مهد کودک ها و مدارس در سالن گلستان مرکز تئاتر کانون واقع در پارک لاله تهران نمایش داده می شود.

** اجرای ویژه نمایش «دژاوو»
نمایش دژاوو نوشته هارولد پینتر به کارگردانی مسعود دلخواه، با توجه به استقبال دانشجویان و مخاطبان، روز شنبه 23 خرداد ساعت 19:30 به صحنه می رود.
این نمایش برگرفته از نمایشنامه «ناکجا آباد» پینتر است که از 21 اردیبهشت به صحنه رفته و تا 25 خرداد ماه نیز ادامه خواهد داشت.
دژاوو با بازی فرخ نعمتی، سیامک صفری، رحیم نوروزی، بیژن زرین و پگاه بزرگ در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایرانشهر در حال اجرا است.
فراهنگ**9266**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال