اطلاعات چهار میلیون کارمند آمریکایی هک شد

تهران – ایرنا – مقامات آمریکایی اعلام کردند: هکرها توانسته اند به سیستم های رایانه ای یک مرکز حساس گردآوری داده های دولتی نفوذ کرده و به اطلاعات چهار میلیون کارمند دولت فدرال دسترسی پیدا کنند.

خبرگزاری رویترز روز جمعه از واشنگتن با انتشار این خبر گزارش داد: مقامات 'دفتر مدیریت پرسنل آمریکا' Office of Personnel Management روز گذشته (پنجشنبه) تایید کردند که رایانه های این مرکز هدف حملات سایبری قرار گرفته و اطلاعات چهارمیلیون کارمند فعلی و سابق دولت فدرال مورد هدف قرار گرفته است.
مقامات پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) به رویترز گفته اند که نهاد و یا یک دولت خارجی در پس این حمله سایبری قرار دارد.
شبکه تلویزیونی سی.ان.ان نیز با انتشار و پوشش این خبر گزارش داد: این بی سابقه ترین حمله سایبری به رایانه های دولتی در تاریخ آمریکا است که اطلاعات میلیون ها کاربر و کارمند آمریکایی را مورد تعرض قرار داده است.
خبرگزاری رویترز و سی. ان. ان به نقل از مقامات آمریکایی گزارش دادند: چین مظنون اصلی دراین حمله سایبری معرفی شد.
درهمین حال 'سوزان کالینز' Susan Collins سناتور جمهوریخواه از ایالت 'مین' آمریکا نیز مدعی شد چینی ها در پس این حمله سایبری قرار دارند.
بنابراین گزارش، سفارت چین در واشنگتن در واکنش به این امر گفت که اتهامات فرضی 'غیر مسولانه و غیر سازنده' است.
اف.بی.آی اعلام کرد تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی عاملان این حمله سایبری آغاز کرده است.
دفتر مدیریت پرسنل آمریکا موسوم به OPM دراین باره گفت: برخی فعالیت های مشکوک در سیستم های اطلاعاتی در رایانه های این مرکز در ماه آوریل گذشته مشاهده شد و اداره امنیت ملی داخلی آمریکا نیز به این نتیجه رسیده که اطلاعات رایانه این مرکز دراوایل ماه مه گذشته به مخاطره افتاده و اطلاعات نزدیک به چهارمیلیون کاربر در این رخنه اینترنتی را شامل شده است.
بنابراین گزارش، هکرها توانسته اند به سیستم های اطلاعاتی OPM و همچنین اطلاعاتی که در مرکز داده های وزارت کشور آمریکا قرار داشت، نفوذ کنند.
OPM به عنوان مرکز کارگزینی برای دولت فدرال آمریکا عمل می کند و برگه های صلاحیت امنیتی از این مرکز برای کارکنان دولت فدرال صادر می شود.
رویترز گزارش داد مقامات آمریکایی توضیحی نداند که دراین حمله سایبری دقیقا چه اطلاعاتی مورد تعرض قرار گرفته است.
اروپام **1302**1586

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال