جدال افکار جوان فوتبال ایران در فینال جام حذفی

تهران - ایرنا - دیدار نهایی جام حذفی فوتبال باشگاه های ایران درحالی برگزار خواهد شد که نبرد اندیشه های مربیان جوان و خوش فکر فوتبال کشور بر حساسیت های این دیدار افزوده است.

به گزارش ایرنا، این دیدار عصر فردا (دوشنبه) بین تیم های نفت تهران و ذوب اهن اصفهان در ورزشگاه تختی تهران برگزار خواهد شد.
نفت تهران که فصلی رویایی را با سرمربیگری علیرضا منصوریان سپری می کند، برای تکمیل موفقیت های خود چشم به فتح جام دوخته است.
نفت در دو فصل اخیر لیگ برتر درآستانه قهرمانی قرار داشت اما در نهایت روز پایانی را با کسب عنوان سومی به پایان رساند.
این تیم کم ادعا موفق شد در لیگ قهرمانان آسیا با غلبه بر الاهلی عربستان خود را به مرحله یک هشتم نهایی رسانده و تنها تیم ایرانی حاضر در جمع بزرگان باشد.
حالا شاگردان علیرضا منصوریان می خواهند به انتظار خود برای بالای سر بردن جام پایان داده و عنوان قهرمانی جام حذفی را از آن خود کنند.
در طرف دیگر میدان ذوب آهن اصفهان با سرمربی کاربلد خود یعنی یحیی گل محمدی قرار دارد که امسال عنوان چهارمی لیگ برتر را کسب کرد و پس از سال ها دوباره آسیایی شد.
گل محمدی موفق شد ذوب آهن را از رکود 2 ساله خارج کند چراکه این تیم قدیمی در 2 فصل گذشته همواره در بین تیم های پایین جدول حضور داشت و حتی برای سقوط نکردن جنگید.
گل محمدی که در پرسپولیس، نفت تهران و صبای قم نیز کارنامه نسبتا خوبی از خود برجای گذاشته بود، توانست تفکرات خود را به تدریج به ذوب آهن تلقین کرده و آنان را در نیم فصل دوم به عنوان بهترین تیم لیگ تبدیل کند.
ارزش کار ذوبی ها آنجایی مشخص می شود که شاگردان گل محمدی برای رسیدن به فینال جام حذفی، استقلال تهران و پرسپولیس را شکست داده و سزاوارانه فینالیست شدند.
هرچند ذوب آهن و نفت تهران ازهم اکنون و بدون محاسبه نتیجه دیدار پایانی جام حذفی، حضور خود در لیگ قهرمانان آسیا را قطعی کرده اند، اما بدون تردید تقابل اندیشه های منصوریان و گل محمدی می تواند این دیدار را از لحاظ فنی به یکی از باکیفیت ترین بازیهای فصل روبه پایان فوتبال ایران تبدیل کند.
ذوب آهن پیش از این در سال های 82 و 88 عنوان قهرمانی جام حذفی را به خود اختصاص داده است اما نفت تهران برای نخستین بار حضور در دیدار پایانی جام حذفی را تجربه می کند.
ورزشی(5)**3783**1590

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال