45 یا 46 کشور از 53 کشور اروپایی خواستار کناره گیری بلاتر شدند

تهران - ایرنا - میشل پلاتینی رئیس اتحادیه فوتبال اروپا ( یوفا) گفت که 45 یا 46 کشور از 53 کشور اروپایی عضو این اتحادیه، خواستار کناره گیری سپ بلاتر رئیس کنونی فیفا از انتخابات فیفا شدند.

به گزارش ایرنا از رویترز، پلاتینی رئیس یوفا گفت که از 53 کشور عضو اتحادیه یوفا، اکثریت قریب به اتفاق به شاهزاده اردنی علی بن حسین برای ریاست فیفا رای خواهند داد، ولی به نظر می رسد که بلاتر هنوز به اندازه کافی برای پیروزی در ریاست فیفا قدرت دارد.
به دنبال دستگیری چندین تن از مقامات فیفا در روز چهارشنبه به اتهام فساد مالی، در سوئیس و تحویل آنان به دادگستری آمریکا، بلاتر درخواست میشل پلاتینی را برای کناره گیری در انتخابات فیفا رد کرد.
همچنین مقامات سوئیس اعلام کردند که تحقیقات جنایی در باره پرداخت پاداش در دو جام جهانی آ ینده، به میزبانی روسیه در سال 2018 و قطر در سال 2022 در حال بررسی است.
مقامات آمریکا اعلام کردند که 9 نفر از مقامات فوتبال و 5 رسانه ورزشی برای تبلیغات اجرایی به جرم دریافت 150 میلیون دلار رشوه دستگیر شدند.
انتخابات ریاست فیفا امروز (جمعه) در زوریخ برگزار خواهد شد و سپ بلاتر رئیس کنونی فیفا به همراه رقیب خود علی بن الحسین شاهزاده اردنی برای احراز این پست، به رقابت خواهد پرداخت.
ورزشی**1210**1558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال