پدر مرتضی پاشایی بیانیه داد

تهران - ایرنا - پدر زنده یاد مرتضی پاشایی خواننده پاپ بیانیه ای که آن را پاسخ صریح و روشن به افکار عمومی نامید ، منتشر کرد .

در این بیانیه که روز سه شنبه به گروه فرهنگی ایرنا ارسال شده ناصر پاشایی آورده است: مسائلی از سوی برخی از افراد مطرح گردید که سوالاتی در ذهن بعضی از هواداران آن مرحوم به وجود آورده است. لذا به منظور تنویر افکار عمومی، لازم است به برخی از شبهات پاسخ صریح و روشنی داده شود.
در ادامه آمده است : هنگامی که مرتضی به دیار حق شتافت، شرایط خاصی در جامعه بوجود آمد که می بایست با تدبیر و تدبر لازم اوضاع و شرایط مربوطه تحت یک مدیریت دقیق قرار می گرفت. به همین دلیل بنده به همراه برادرم، و با مساعدت بی دریغ همه دستگاه ها و مسئولین کشور ، همکاری و همراهی مردم شریف کشورمان اوضاع را تحت نظارت و کنترل قرار داده و به لطف الهی همه مراسم با نظم و زیبایی تمام برگزار شد.
« پس از آن عده ای از افراد با مقاصد مادی اما تحت پوشش اهداف هنری و فرهنگی قصد آن داشتتند و دارند که از اعتبار هنری فرزند فقیدم به نفع فردی و گروهی خود بهره برداری نمایند. البته بدیهی است که در هر کشوری که یک چهره هنری دار فانی را وداع می کند، عده ای در صدد آن بر می آیند که به گونه ای خود را به آثار آن چهره هنری نزدیک نموده و از این راه به اهداف مادی خود دست یابند.»
در ادامه آمده است : با توجه به اینکه مالک مادی و معنوی آثار مرتضی پاشایی از نظر حقوقی و قانونی متعلق به وراث آن مرحوم یعنی پدر و مادر وی می باشد، همچنین با در نظر گرفتن مقاصد سودجویانه در برخی از افراد، به منظور جلوگیری از این اهداف ناصواب، همچنین هدایت صحیح آثار به جا مانده از مرتضی، از برادرم منصور پاشایی خواستم که مسئولیت اداره این امور را به عهده بگیرد. اما متاسفانه عده ای از افراد با پوشش و نقاب متفاوت، سعی در ایجاد حاشیه و فضا سازی های مخرب بر علیه این خانواده نمودند.
«همه اعضای این خانواده به گونه ای است که در امور مادی و مالی استغناء داشته و هیچ گونه چشم داشتی به اموال حرام و ناحق نداشته و این صفت را از پیر و بزرگ این خاندان، یعنی مرحوم کربلایی صفر پاشایی که از عاشقان و از مریدان اهل بیت بود، به ارث برده اند، اما متاسفانه عده ای از افراد، اهداف ناروای خود را به ما نسبت داده و با فرافکنی، سعی در تشویش اذهان عمومی داشته تا از طریق این جوسازی ها بتوانند به قول معروف کلاهی از این نمد برای خود بدوزند.»
پدر مرتضی پاشایی می افزاید : مردم عزیز و جوانان هوشمند ما بدانند که مرتضی پاشایی در مورد واگذاری امتیاز تولید و پخش آخرین آلبوم به یادگار مانده از خود با هیچ فرد یا موسسه ای قراردادی منعقد نکرده و مالکیت مادی و معنوی این اثر هنری متعلق به خانواده وی می باشد. کسانی که ادعای سهم خواهی و بعضا شراکت در این آلبوم را دارند می بایست بدانند که ادعای آنان فاقد وجاهت حقوقی و قانونی است. همه عوامل دخیل در تولید این آلبوم، حقوق مادی خود را گرفته، حتی بعضی از آنها بیش از مبالغ متعارف نیز دستمزد خود را دریافت کرده اند.
درادامه تصریح شده اما کسانی که مدعی اند امتیاز تولید و پخش این آلبوم متعلق به آنها می باشد، خودشان به خوبی می دانند که هیچ گونه قراردادی در این خصوص در اختیار ندارند. لیکن با این وجود ما حاضر شدیم امتیاز تولید و پخش این اثر را به همان افراد مدعی! واگذار کنیم. اما متاسفانه در طی مذاکرات طولانی، ایشان شروط قرارداد را سخت تر و پیچیده تر نمودند. حتی با پذیرش بسیاری از این شروط توسط ما، باز هم از امضاء قرارداد استنکاف نموده وعلیرغم پیگری های مکرر از سوی ما، امضاء قرارداد را به تعویق می انداختند. حال پس از آنکه این قرارداد با موسسه دیگری منعقد شد، با فضا سازی های غیر اخلاقی، سعی در تشویش اذهان عمومی داشته و با مظلوم نمایی، خود را یار غار! مرتضی معرفی نموده و اعضای خانواده را بیگانه جلوه می دهند!
مرگ مرتضی داغی عظیم بر دل همه اعضای خانواده نهاد؛ به گونه ای که هنوز بعد از گذشت شش ماه از غم و اندوه فراغ فرزند، شبها خواب با چشمانمان بیگانه شده است؛ اما داغ تهمت ها و افتراها، آن هم از سوی رفیقان نارفیق جگر سوز تر است. باشد که قیامت نزدیک است و تراوزی عدل الهی دقیق.
مرتضی پاشایی 23 آبان 93 در سن 30 سالگی در اثر بیماری سرطان در گذشت .
او نخستین آلبوم رسمی خود، «یکی هست» را در سال 1391 منتشر کرد. آلبوم های «گل بیتا» و «اسمش عشقه» دو آلبوم دیگرِ او هستند که تا پیش از درگذشتش به صورت رسمی منتشر نشده بودند.
فراهنگ **1293**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال