وزارت کشور مالزی کشف گورهای جمعی را تایید کرد

کوالالامپور - ایرنا - وزیر کشور مالزی کشف گورهای جمعی که احتمال داده می شود مربوط به روهینگیایی های مسلمان میانمار باشد را تایید کرد.

به گزارش ایرنا، 'احمد زاهد حمیدی' وزیر کشور مالزی روز یکشنبه گفت که این گورها در 'پادانگ بسار' و در نزدیکی 17 اردوگاه غیرقانونی قاچاقچیان که مربوط به پنج سال پیش است، کشف شد.
به نوشته مالیزیا آنلاین، وی به خبرنگاران گفت که نیروهای نظامی 14 اردوگاه بزرگ و سه اردوگاه کوچکتر را در مرز مالزی با تایلند پیدا کرده اند.
وزیر کشور مالزی با اظهار تعجب از کشف این گورهای جمعی که برخی منابع اعلام کرده اند تعداد اجساد آن به 100 جسد می رسد، گفت که اعتقاد بر این است این اردوگاه ها برای حداقل پنج سال پیش است.
مالزی هفته گذشته پس از انتشار برخی خبرها در خصوص وجود گورهای جمعی در این کشور، وجود اردوگاه های قاچاق انسان و گورهای جمعی در مناطق مرزی با تایلند را رد کرده بود.
قاچاقچیان انسان از روهینگیایی های مسلمان که از ظلم بوداییان تندرو به تنگ آمده و مهاجرت به دست قاچاقچیان را پذیرفته اند، باج می گیرند و در قبال پرداخت نکردن باج در مسیر آن ها را به بردگی گرفته و در اردوگاه ها می کشند.
اخیر دو گور جمعی نیز در مرز تایلند و در نزدیکی مالزی کشف شد که در آن ها بیش از 35 جسد یافت شد.
آساق**1611

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال