او اسپرت قهرمانی آسیا/

قهرمانان سبک اهمتان معرفی شدند

همدان- ایرنا- مرحله نهایی مسابقات سبک اهمتان پنجمین دوره پیکارهای او اسپرت قهرمانی آسیا روز جمعه با درخشش ورزشکاران ایرانی به میزبانی سالن شش هزار نفری همدان پایان یافت.

به گزارش ایرنا، در وزن 56 کیلوگرم علی جمیل مجید از عراق فیصل آرزو از افغانستان را مغلوب کرد و قهرمان شد و در وزن 64 کیلوگرم احسان رییسی از ایران میلاد عینی دیگر ورزشکار ایرانی را شکست داد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.
در وزن 72 کیلوگرم میلاد رحیمی از کشورمان هموطن خود اکبر طاهری را برد و قهرمان شد و در 79 کیلوگرم پیمان یزدی از کشورمان مقابل مهدی نوبان دیگر رزمی کار ایرانی به پیروزی دست یافت تا عنوان قهرمانی را کسب کند.
همچنین در وزن منهای 95 کیلوگرم رضا منجم از کشورمان با پیروزی مقابل شهرام بهرامی دیگر سنگین وزن ایرانی قهرمان شد و در وزن به اضافه 95 کیلوگرم شهرام محمدی از افغانستان بدون حضور حریفش عنوان قهرمانی را به دست آورد.گفتنی است اهمتان یکی از سبک های مبارزه ای او-اسپرت است که ترکیبی از ضربات استاندارد و مجاز مشت (فقط در بدن و در سر مجاز نیست)، لگد و کلیه با فنون پرتابی ایستاده ای است و مبارزات آن به صورت انفرادی روی تشک برگزار می شود.
نفرات برتر این رقابت ها در آیین اختتامیه مسابقات که قرار است امشب برگزار شود، مدال و حکم قهرمانی دریافت می کنند.
120 ورزشکار از 14 کشور خارجی و دو تیم از ایران در این رقابت ها حضور دارند.
او-اسپرت (O-SPORT) که مخفف واژه orginal persian sport یعنی ورزش پارسیان اصیل است در سال 1378 توسط برادران منوچهری ملی پوشان و قهرمانان اسبق ورزش های رزمی ایران و جهان در همدان پایه گذاری شد و در سال 1385 توسط سازمان تربیت بدنی و کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، سبک او- اسپرت شناسایی و به رسمیت شناخته شد و آغاز به فعالیت کرد.
7520/6993

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال