امام جمعه خمین: سپاه مردمی ترین نیروی نظامی دنیا است

خمین- ایرنا- امام جمعه خمین گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مخلص ترین، با ایمان ترین و مردمی ترین نیروی نظامی دنیا است و پاسداران، ولایتمدار، عاشق مکتب عاشورا و حافظ ارزشهای دینی هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سید علی حسینی در خطبه های نمازجمعه افزود: پاسداران انقلاب اسلامی در دوران هشت سال دفاع مقدس به عنوان خط شکن مطرح بودند.
وی فتح خرمشهر را یکی از برگهای زرین دوران دفاع مقدس عنوان و اظهار کرد: رشادت ها و نبرد شجاعانه رزمندگان در جبهه های جنگ چنان هراسی در دل دشمنان انداخته، که امروز استکباراز حمله و تهاجم نظامی به ایران اسلامی وحشت دارد.
وی جانبازان را نیز سند افتخار و یادگاران دوران دفاع مقدس دانست و گفت: جانبازان در پیشگاه خداوند سند جهاد دارند و در محشر روسفید خواهند بود.
امام جمعه خمین دربخش دیگری از خطبه های خود با یادآوری فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: معظم له پاسخ کوبنده ای به تهدیدات و زیاده خواهی های دشمنان نظام دادند.
حجت الاسلام حسینی با بیان اینکه مسوولان و مردم نیز همواره پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری هستند، اظهار کرد: بازرسی و بازدید ازمراکز نظامی ایران و مصاحبه با دانشمندان هسته ای از خواسته های مطرح شده دولت آمریکا در مذاکرات هسته ای بوده است که این زیاده خواهی نشان از استکباری بودن دولت آمریکا است.
امام جمعه خمین در خصوص روز بهره وری و بهینه سازی مصرف گفت: لازمه بهره وری، انجام فعالیت های کارشناسانه، علمی، مدیرت صحیح و درست، نهادینه سازی قناعت و مصرف کالاهای داخلی است.
وی گفت: در آیات قرآن و سیره ائمه معصومین(ع) بر پرهیز از اسراف بسیار سفارش شده است اما درکشور متاسفانه در بخش های مختلف بسیار اسراف می شود.
سالروز ولادت امام سجاد(ع)، حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز، بزرگداشت ملاصدرا وهفته بدون دخانیات از دیگر محورهای خطبه های نماز جمعه خمین بود.ک/2
8122/6199/6012

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال