تیم بسکتبال شهرداری گرگان به مقام چهارم رقابت های لیگ حرفه ای رسید

گرگان - ایرنا - تیم بسکتبال شهرداری گرگان پس از شکست برابر تیم پتروشیمی بندر امام، به کسب عنوان چهارمی رقابت های لیگ حرفه ای باشگاه های کشور بسنده کرد.

به گزارش ایرنا در نخستین دیدار از مرحله رده بندی این دوره از رقابت ها که عصر پنجشنبه در تالار بسکتبال اندیشه شهرک بعثت بندر ماهشهر برگزار شد، تیم شهرداری با نتیجه 85 بر 67 مغلوب میزبان خود شد.
در این دیدار تیم شهرداری در کوارترهای اول تا چهارم به ترتیب با نتایج 22 بر 19، 22 بر 15، 22 بر 15 و 19 بر 18 بازی را پتروشیمی واگذار کرد و عنوان چهارمی رقابت ها را به خود اختصاص داد.
قضاوت این دیدار را رضا جوادی به عنوان سرداور به همراه جواد زارع و نصر سعیدی نیا به ترتیب به عنوان داور اول و دوم بر عهده داشتند.
بر اساس اعلام کمیته برگزاری رقابت های لیگ حرفه ای بسکتبال باشگاه های کشور، دیدارهای مرحله رده بندی به صورت 3 از 5 با احتساب دیدارهای مرحله مقدماتی است.
با توجه به مغلوب شدن تیم گرگان در برابر تیم پتروشیمی در دو دیدار رفت و برگشت و مغلوب شدن در این دیدار در مجموع تیم شهرداری با قبول سه شکست، در مکان چهارم قرار گرفت و تیم پتروشیمی بندر امام سوم شد.
تیم شهرداری گرگان در این دیدار پویا تاجیک و بابک نظافت را به علت مصدومیت و بنی کوچوئی را به علت ترک غیرقانونی تیم در اواخر دور مقدماتی، به عنوان سه بازیکن تأثیرگذار به همراه نداشت.
تیم های قهرمان و نائب قهرمان نخستین دوره رقابت های لیگ حرفه ای بسکتبال باشگاه های کشور جام محمد رسول ا.. (ص) در فصل 94 - 93 از بین تیم های دانشگاه آزاد تهران و مهرام تهران مشخص خواهد شد.
بر اساس نظر کمیته برگزاری این رقابت ها، دیدار فینال با احتساب نتایج دور مقدماتی به صورت 4 از 7 برگزار می گردد.
دانشگاه آزاد در دیدار رفت موفق به شکست مهرام شد و مهرامی ها نیز در بازی برگشت در مصاف با دانشگاه آزاد تیم پیروز میدان بودند به این ترتیب هر دو تیم با یک پیروزی، در فینال مسابقات مقابل هم صف آرایی خواهند نمود و هر تیمی که بتواند به 3 پیروزی از پنج بازی پیش رو دست پیدا کند در مجموع با کسب 4 برد، قهرمان اولین فصل رقابت های لیگ حرفه ای خواهد بود.
میزبانی دیدار اول و دوم فینال که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه برگزار خواهد شد، بر عهده دانشگاه آزاد بوده و دیدار سوم بر عهده مهرام است که در صورت نیاز به بازی چهارم باز هم میزبان مهرام می باشد و در آخرین بازی باز هم در صورت نیاز میزبانی آن بر عهده دانشگاه آزاد خواهد بود.
رقابت های لیگ حرفه ای بسکتبال باشگاه های کشور، با حضور 9 تیم برگزار شد که پس از تیم های پتروشیمی بندر امام و شهرداری گرگان که به مقام های سوم و چهارم دست یافتند تیم های پالایش نفت آبادان، صنایع پتروشیمی بندر ماهشهر، پمینا اصفهان، ثامن مشهد و هفت الماس قزوین به ترتیب در مکان های پنجم تا نهم قرار گرفتند.
پیش از رقابت های لیگ حرفه ای، رقابت های لیگ برتر با عنوان لیگ ملی برگزار شد که طی آن تیم های مهرام، پتروشیمی، دانشگاه آزاد و هفت الماس به ترتیب عناوین اول تا چهارم را کسب کردند و تیم شهرداری گرگان در رده هفتم قرار گرفت.
در رقابت های لیگ ملی بازیکنان خارجی حضور نداشتند، اما در رقابت های لیگ حرفه ای هر تیم مجاز به استفاده از دو بازیکن خارجی بود.
3014/6159

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال