رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی:

کشورهای قلدر فقط حق زندگی را برای خودشان قائلند

قم - ایرنا - رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به حمایت استکبار از تروریست، معنویت را روح همه آمادگی ها در برابر تهدیدات دشمنان دانست و گفت: کشورهای زورگو و قلدر تنها حق زندگی را برای خود قائلند.

به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام و المسلمین ابوتراب بهرامی در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی قم، با اشاره به این که ایران در چهار حوزه مورد تهدید است، تصریح کرد: نخستین حوزه، نظامی است که دایم گفته می شود همه گزینه ها روی میز است اما ملت ایران در نبرد با دشمن در جنگ تحمیلی و در طول بعد از انقلاب نشان داد که در برابر دشمن ایستادگی می کند.
وی گفت: البته حمله نظامی بسیار ضعیف است، اما در دنیایی که سران آن سعی در نشان دادن قلدری خود دارند، ما آمادگی لازم را داریم.
وی افزود: این کشورها هرگاه نام مبارزه با تروریسم می آید، بر خلاف تبلیغات خود تسلیحات جدید در اختیار تروریست ها قرار می دهند و به اسم مبارزه با تروریست ها، مردم عراق را مورد هدف قرار می دهند و یا به طور علنی می گویند ما در سوریه به آنها آموزش می دهیم.
بهرامی گفت: این کشورها ایران را تهدید به حمله می کنند و برای جلوگیری از رشد ایران دست به هر کاری می زنند، جنگ های نیابتی راه می اندازند و می خواهند جنگ ها را به سمت مرز های ایران بکشانند.
وی افزود: در حوزه سیاسی دنیای استکبار به خصوص رژیم غاصب صهیونیستی و غربی ها دنبال این هستند تا ایران را منزوی کنند تا جایگاه عزتمندی در دنیا نداشته باشد.
وی سومین حوزه تهدید را در گستره فعالیت های فرهنگی دانست و گفت: دامنه تهدید فرهنگی بسیار وسیع است و به خصوص پس از جنگ تحمیلی، دشمن به تهاجم فرهنگی روی آورده است.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا یادآور شد: رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشات خود این موضوع را با تعابیر چون هجمه فرهنگی، تهاجم فرهنگی، غارت فرهنگی، شبیخون فرهنگی، استحاله فرهنگی و ناتوی فرهنگی مورد اشاره قرار داده اند.
وی با اشاره به ترویج سبک زندگی غربی از سوی دشمنان انقلاب اسلامی، افزود: آنها می خواهند از طریق اسلام هراسی و هجمه به این دین از طریق ساخت فیلم، چهره دین را زشت معرفی کنند و زیبایی های اسلام را بپوشانند.
وی ادامه داد: 95 درصد فیلم های هالیوود به دست کسانی که با اسلام مخالفند، ساخته می شود و اگر یک فیلم ساز بخواهد آزادی داشته باشد، آنها نمی گذارند.
وی در ادامه به تحولات منطقه و جنایات داعش اشاره کرد و گفت: به نام اسلام گردن می زنند، بچه و دختر جوان می کشند؛ در دانشگاه نظامی عراق 700 دانشجو را سر بریدند؛ برای آنها شیعه و سنی فرقی نمی کند، زنان و کودکان طایفه ایزدی را قتل عام کردند و یا آنها را در معرض مزایده گذاشتند.
حجت الاسلام بهرامی خاطر نشان کرد: تروریست های داعش انسان ها را زنده زنده می سوزانند، با اره برقی سر می برند و اعضا بدن را قطعه قطعه می کنند، آن گاه نام داعش یا دولت اسلامی عراق و شام برای خود انتخاب کرده اند.
بهرامی با بیان این که دنیای استکباری با این روش می خواهد مردم را از اسلام دور کند، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی با حمایت از چرخه تولید و تولید موادمخدر می خواهد این مواد را در اختیار کشورهای مسلمان قرار دهد تا دیگر ایمان و شجاعت برای آنها معنا نداشته باشد.
وی با اشاره به این که اگر مسلمانان متحد شوند، انرژی تولید می شود و هیچ قدرتی توان مقابله با آن را نخواهد داشت، تصریح کرد: در گذشته برخی دولت های منطقه از بردن نام صهیونیست ها متنفر بودند تا چه برسد به این که بر سر یک میز بنشینند، مذاکره کنند و بر سر طرح های رژیم اسراییل به اتفاق نظر برسند.
وی با بیان این که این رژیم غاصب از سرمایه کشورهای اسلامی برای نابودی این کشورها استفاده کرده است، گفت: بارها رهبر معظم انقلاب فرموده اند دشمن اصلی، آمریکا و اسراییل است، اما کشوری مثل عربستان با پول و نفتی که در اختیار دارد به جان مردم فقیر یمن افتاده و شبانه روز 200 بار مناطق آن را بمباران می کند و غیر نظامیان را می کشد.
بهرامی با اشاره به این که پیامبر(ص) نگرانی داشتند که دین بین مسلمانان کمرنگ شود و بین آنها اختلاف بوجود بیاید، تصریح کرد: در کشتار بی رحمانه مردم یمن برخی کشورها گفتند ما در تامین امکانات با عربستان همکاری می کنیم و طرح آمریکا را عملی کردند.
وی سپس از اقتصاد به عنوان چهارمین حوزه تهدید نام برد و گفت: دشمن می خواهد ما به آنها وابسته باشیم تا شعار استقلال که پس از دوران دفاع مقدس سر دادیم، عملی نشود.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان این که دشمن با ترویج زندگی تجملاتی و تشریفاتی که نمونه آن خودروهای گرانقیمت است، سعی در وابستگی اقتصادی ایران دارد، تاکید کرد: اسلام با وسیله خوب سوار شدن مخالف نیست بلکه این کار غروری بوجود می آورد که نه تنها برای این جوان بلکه برای نیروی انتظامی مشکل درست می شود.
وی با بیان این که در برابر این تهدیدات رهبر معظم انقلاب فرموده اند نسخه درمان اقتصاد مقاومتی است و 24 سیاست کلی را در این زمینه در سال گذشته ابلاغ کردند، تصریح کرد: مهمترین اصل این نوع اقتصاد، پرهیز از اسراف و تبذیر است که جرو گناهان کبیره محسوب می شود.
بهرانی افزود: باید از زندگی تشریفاتی فاصله بگیریم و به مصرف کالاهای داخلی روی بیاوریم زیرا وقتی دنبال کالاهای خارجی باشیم، تولید کننده داخلی دلسرد می شود و البته تولیدکنندگان نیز باید روی ارتقای کیفیت کالا دقت کنند.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا با بیان این که دشمن با تهدیدات فرهنگی سعی می کند پایبندی ما به اسلام کم شود، گفت: امروز ایران جایگاه بسیار خوبی در بین ملت ها دارد و دشمنان به نقش ایران در معادلات جهانی ایمان و اعتقاد دارند و به صراحت می گویند مبارزه با ایران کار آسانی نیست.
وی با یادآوری دوران دفاع مقدس خاطر نشان کرد: صدام در آن زمان تصور می کرد ایران پس از پیروزی انقلاب به هم ریخته و نیروی نظامی منسجمی ندارد؛ اگر همان روز باور داشتند که ملت ایران مقاوم در برابر آنها می ایستد به این توهم نمی رسیدند.
وی با بیان این که روح همه آمادگی ها خدا محوری، خداخواهی و معنویت است، تاکید کرد: امروز در دنیا کشوری زنده می ماند که مقتدر باشد.
بهرامی در بخش دیگری از سخنان خود به حساسیت شهر مقدس قم و کار سخت پلیس این استان اشاره کرد و اظهار داشت: با وجود این حساسیت ها پلیس موفق به کسب رضایت مردم، علما و مراجع معظم تقلید شده است.
وی همچنین با اشاره به عملکرد گشت ارشاد نیروی انتظامی تصریح کرد: برخی می گویند اسلام دین خشونت هست و برخی می گویند نیست و یا می گویند چرا نیروی انتظامی گشت ارشاد می گذارد و امر به معروف می کند، در واقع نمی شود هر کسی خلافی مرتکب شود و نیروی انتظامی به آن کاری نداشته باشد.
وی افزود: نیروی انتظامی به طور دایم با دشمن درگیر است و در شهادت نیز به سوی کارکنان ناجا باز است به طور که سالانه ده ها نفر در نیروی انتظامی شهید می شوند.
رییس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با یادآوری این که خطرات کار پلیس اختصاص به مرزها ندارد، افزود: ما با آموزش های قوی باید دایم هوشیار بوده و روحیه قوی داشته باشیم.
/2085/ 1175/ 2025

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال