جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا:

کشور در سایه امنیت رشد می کند

زنجان - ایرنا - جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: کشور در سایه امنیت رشد می کند و تحقق این امنیت نیازمند ارایه الگوی سبک زندگی سالم و مناسب است.

محمدجواد زاده کمند روز پنجشنبه در نخستین همایش ملی سبک زندگی، نظم و امنیت در زنجان افزود: موضوع امنیت و امنیت داخلی در سبک زندگی و نظم آن نقش اساسی دارد و هر دولتی که به دنبال جامعه ای امن و پیش رونده است باید به دنبال جامعه ای امن باشد.
وی یادآورشد: به دنبال تحقق و شکل گیری جامعه امن، زندگی سالم نیز محقق می شود و آنچه که می تواند موجب ایجاد چنین زندگی سالمی شود، ایمان و اعتقاد دینی است.
زاده کمند به فرا رسیدن سوم خرداد و پیروزی در عملیات بیت المقدس اشاره و اظهار کرد: موفقیت در این عملیات نشان داد که با دست خالی و بدون سلاح نیز می توان به پیروزی دست یافت و رمز ما می توانیم با دستان خالی در این عملیات به نمایش گذاشته شد.
جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: اعتقاد داریم با توجه به پیچیده تر شدن جرایم متناسب با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی و فناوری، باید از علم روز و نوین نیز برای مقابله و مبارزه با این نوع جرایم استفاده کرد.
وی خاطرنشان کرد: لازم می دانیم برای لبیک گفتن به فرامین رهبری در خصوص ایجاد امنیت در سطح جامعه و دفاع داخلی از علوم تخصصی برای برنامه ریزی های این دستگاه انتظامی بهره گیری کنیم تا دشمن از ضربه زدن از داخل ناتوان شود.
زاده کمند تاکید کرد: بر همین اساس نیروی انتظامی برای استحکام بخشی و عملی سازی سبک زندگی اسلامی، باید اقدام به تقویت سرمایه های اجتماعی و مردم سالاری که یکی از اصول این نوع سبک زندگی است، بکند.
جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: زمانی که صحبت از سبک زندگی اسلامی می شود، یعنی زندگی هدف دارد و انسان در این زندگی برای هدف و غایت خاصی تلاش می کند و باید و نبایدهایی بر زندگی وی حاکم است.
وی با بیان اینکه زمانی که در چنین زندگی فضایل حاکم و از رذایل خبری نبود، می توان شاهد ایجاد جامعه ای سالم و عاری از گناه بود، تاکید سبک زندگی اسلامی را بر ایجاد چنین جامعه ای عنوان کرد.
زاده کمند احیای ارزش های انقلابی را موجب تحقق سبک زندگی اسلامی در کشور عنوان کرد و از استقبال ملت های مختلف در جهان از گرایش به سبک زندگی خاصی خبر داد.
جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: حماسه اربعین حسینی و ایام فاطمی امسال نشان داد که مردم در تلاش برای تحقق سبک زندگی اسلامی و جاری سازی ارزش های این نوع زندگی در جامعه هستند.
رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و تحقیقات ناجا جمهوری اسلامی نیز در این همایش گفت: سبک زندگی موضوعی نیست که امروز بتوان مدعی بود که با ابتکار مسوولان کنونی مطرح شده است، بلکه این موضوع برای نخستین بار 30 سال پیش از سوی امام خمینی(ره) به عنوان اصلی الزامی مطرح شد.
هادی شیرزاد افزود: آنچه که برای نظام اسلامی مهم است، طرح سبک زندگی خاصی برای نخستین بار در جهان است که می تواند بشر را به سوی تعالی و پیشرفت روحی، اجتماعی و علمی سوق دهد.
وی با بیان اینکه علت منحصر به فرد بودن سبک زندگی مطرح شده از سوی جمهوری اسلامی مربوط به بی نظیر بودن انقلاب اسلامی است، یادآورشد: پی و بنای انقلاب اسلامی بر اصول و ارزش هایی استوار شده است، که در نوع خود بی نظیر بوده و برای نخستین بار در جهان مطرح می شود.
شیرزاد تاکید کرد: از این رو باید در ابتدا این سبک زندگی را در جامعه اسلامی جاری و ساری ساخت و سپس آن را به عنوان الگویی برای جهانیان معرفی کرد.
رییس پژوهشگاه علوم انتظامی و تحقیقات ناجای جمهوری اسلامی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، علاوه بر دین مبین اسلام، همه ادیان در فشار بودند و این انقلاب همه آنها را از بند اسارت نحله های انحرافی و کاذب رها کرد و مردم جهان را متوجه ساخت آنچه که مکاتب الحادی به آنان نشان می دادند سرابی بیش نبوده است.
وی به علت انتخاب عنوان همایش اشاره کرد و ادامه داد: ناجا در تمام استان ها تحقیقاتی را با محوریت موضوعاتی خاص انجام می دهد و این ماموریت را متناسب با شرایط نظم و امنیت هر استان و مسوولیت پژوهشگری خود بر عهده دارد.
شیرزاد خاطرنشان کرد: از سوی دیگر زنجان معروف به پایتخت شور و شعور حسینی و از سبقه دینی و مذهبی قابل توجه و ظرفیت علمی بالایی برخوردار است و همین موضوع سبب شد تا این همایش ملی در این استان برگزار شود.
فرمانده انتظامی استان زنجان نیز در این همایش مردم زنجان را پیروان واقعی امام حسین(ع) و امام علی(ع) برشمرد و نظم و امنیت موجود در این استان و شهر را دلیلی بر پیروی از سیره این ائمه معصوم عنوان کرد.
علیرضا صالحی زنجان را یکی از استان های امن کشور معرفی کرد و افزود: علت این موضوع به سبک زندگی آنان مربوط می شود که به تبعیت از ائمه معصومین(ع) مقید هستند.
وی تاکید کرد: استان های دیگر نیز در صورتی که نیاز به الگویی مناسب برای سبک زندگی دارند می توانند از سبک زندگی مردم زنجان الگو بگیرند.
دبیر علمی همایش نیز در این مراسم گفت: 800 مقاله به دبیرخانه این همایش رسید که از این میان فقط 470 مورد اصل مقاله ارسال و مورد ارزیابی قرار گرفت.
حجت الاسلام یوسف فتحی افزود: هیات داوران پس از بررسی های لازم 9 مقاله را به عنوان سخنرانی برتر، 32 مورد را به عنوان پوستر و 129 مورد را برای مقاله چاپی برتر انتخاب کردند.
وی یادآورشد: این همایش هفت محور و 43 زیر محور داشت که در نخستین دوره برگزاری مورد استقبال قابل توجهی قرار گرفت.
3001/6085

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال