مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص):

شهید صیاد شیرازی محور وحدت نیروهای نظامی کشور بود

تهران- ایرنا- مشاور فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) به تاثیرات شخصیتی شهید صیاد شیرازی در نیروهای ارتش و سپاه اشاره کرد و گفت: در واقع این شهید بزرگوار محور وحدت نیروهای نظامی بود.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، امیر سرتیپ دوم ستاد قاسم فراوانی روز پنج شنبه در همایش شهید صیاد شیرازی الگوی ماندگار با اشاره به ابعاد شخصیتی شهید صیاد شیرازی انضباط، رعایت مقررات و تاکید بر سلسله مراتب، جدیت در امور، دینداری، احترام متقابل را از ویژگی های بارز این شهید بزرگوار عنوان کرد.
این پیشکسوت عرصه پدافند هوایی گفت: هر زمان در برنامه ریزی ها و امور به نظرات و پیشنهادات و ایده های این شهید می رسیدیم بدون شک برای ما یک الگوی جامع نظرات و در واقع پیشنهادت ایشان در اکثر امور و برنامه ریزی ها سرلوحه کارهای ما قرار می گرفت.
سرتیپ فراوانی در ادامه با اشاره به خاطراتی از نحوه آزادسازی شهر خرمشهر گفت: به جرات می توانم بگویم ما آزادسازی خرمشهر را مدیون زحمات و تلاش های بی وقفه امثال صیاد شیرازی هستیم.
وی تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم نظام اسلامی پرورش نسل های کوشا، مجاهد و مردان بی ادعا مانند صیاد شیرازی است.
مشاور فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) تصریح کرد: آنچه ما از مکتب امثال صیاد شیرازی آموختیم الگوپذیری و اسوه بودن ایشان است لذا بر خود لازم می دانیم راه این شهید بزگوار را ادامه و در جهت تبیین و معرفی ابعاد شخصیتی او به دیگران تلاش کنیم.
به گفته سرتیپ فراوانی امثال شهید صیاد شیرازی درس انسان سازی، الگو بودن، نظم و انضباط و اخلاص در عمل را به همگان آموختند.
همایش شهید صیاد شیرازی الگوی ماندگار هم اکنون با حضور جمعی از فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص)، جمعی از فرماندهان و مسوولان ارتش، دانشجویان دانشگاه های افسری و خانواده های شهدا در محل این دانشگاه در حال برگزاری است.
سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و عضو شورای عالی دفاع و یکی از فرماندهان نامی هشت سال دفاع مقدس بود . شهید صیاد شیرازی پس از ۳۲ سال خدمت در یگان های مختلف ارتش در مقابل در منزلش، در سن 55 سالگی به دست منافقین به شهادت رسید .
فراهنگ **1355**ل.الف.ی**1601**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال