احیا نماز صبح در دو هزار مسجد کشور/ضرورت تعامل با رسانه ها برای ترویج نماز

ایلام - ایرنا - معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور از تدوین برنامه ای توسط این ستاد در سال جاری خبر داد که بر اساس آن اقامه نماز صبح در دو هزار مسجد کشور احیا می شود.

منصور سرگزی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به وجود 70 هزار مسجد در کشور گفت: با توجه به اینکه در برخی مساجد نماز صبح بصورت جماعت اقامه نمی شود احیای این فریضه الهی در این اماکن مقدس در دستور کار ستاد قرار گرفته است.
وی ادامه داد: به همین منظور امسال با مشارکت متولیان مساجد اقامه نماز جماعت صیح در 2 هزار مسجد کشور با اجرای برنامه های فرهنگی و برنامه ریزی های به عمل آمده، احیا خواهد شد.
سرگزی همچنین از اجرای طرحی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بازارهای کشور بین کسبه ها و بازاریان خبر داد و افزود: هماهنگی لازم در 310 شهرستان کشور که دارای نمایندگی ستاد اقامه نماز هستند انجام گرفته تا با کمک افراد معتمد بازار، روسای اتحادیه ها، اصناف و بازاریان اقامه نماز جماعت اول وقت بین آنها نهادینه شود.
معاون ستاد اقامه نماز کشور تاکید کرد: در اجرای این طرح کسبه و بازاریان در وقت نماز کاسبی خود را تعطیل و در محل کار و یا نزدیکترین مسجد نماز را اقامه می کنند.
وی همچنین با اشاره به آیین نامه ترویج و توسعه فرهنگ نماز مصوبه هیات وزیران در خصوص نماز گفت: بر اساس این آیین نامه تمامی دستگاه های اجرایی و ارگان ها موظف بوده 20 دقیقه پس از اذان را به اقامه نماز اختصاص دهند.
به گفته سرگزی، خوشبختانه این قانون بجز تعداد محدودی مراکز صنعتی که دارای خط تولید مستمر هستند در بیشتر ارگان ها و دستگاه ها اجرا می شود.
وی بهره گیری بیشتر از ظرفیت رسانه های ارتباط جمعی برای ترویج فرهنگ نماز، ارتقا جایگاه مساجد، توجه به گروه های مختلف اجتماعی از جمله ائمه جماعات، پرستاران، دهیاران، روستاییان، نویسندگان، هنرمندان و پژوهشگران و همچنین تقویت تعامل و ارتباط با دستگاه های مختلف فرهنگی و آموزشی کشور را از مهمترین برنامه های این ستاد در سال جاری عنوان کرد.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور به منظور نشست با اعضای این ستاد در استان و گردهمایی دبیران ستاد اقامه نماز ایلام امروز به این استان سفر کرده است.
7171/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال