مرکز استعدادهای درخشان شهید سلطانی کرج در دنیا حرف برای گفتن دارد

کرج- ایرنا- رییس آموزش و پرورش ناحیه سه کرج با اشاره به کسب رتبه های برتر علمی در ایران و جهان توسط دانش آموزان مرکز استعدادهای درخشان شهید سلطانی این ناحیه، گفت: این مرکز در دنیا حرف برای گفتن دارد.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم رستمی عصر چهارشنبه در آیین تجلیل از دانش آموزان برتر المپیادهای جهانی، کشوری و فارغ التحصیلان مرکز استعدادهای درخشان شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج، که در کانون رشد این ناحیه برگزار شد، افزود: هرساله دانش آموزان این مرکز قله های علمی را در جهان و ایران فتح می کنند.
وی با اشاره به اینکه این مرکز و دانش آموزان آن افتخار استان هستند،اظهار داشت: بدون تردید در دنیای امروز کشورهایی که در عرصه پیشرفت رتبه هایی را کسب کرده اند، حاصل توجه آن ها به آموزش و پرورش بوده است.
وی گفت: امروزه دستیابی به قله های علمی در سراسر جهان با توجه به آموزش نیروها توسط آموزش و پرورش که سنگ بنای توسعه و پیشرفت هر کشوری است، صورت می گیرد.
رستمی بیان کرد: بزرگترین سرمایه ای که در دنیا به آن توجه می شود و مورد بالندگی تمام دنیا قرار می گیرد، نیروی انسانی متخصص و ماهر است.
وی با اشاره به کسب مدال های رنگارنگ در هر سال توسط دانش آموزان این مرکز در المپیادهای جهانی و کشوری، اظهار داشت: در برنامه ریزی ها به این مراکز توجه ویژه داریم که کسب رتبه های علمی در سطح ملی و بین المللی شاهد آن است.
رییس آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در ادامه به تجلیل از 250 دانش آموز این آموزشگاه اشاره کرد و گفت: شش نفر از این دانش آموزان رتبه های جهانی و کشوری را در المپیادها و مسابقات علمی، چهار نفر رتبه تک رقمی کنکور، 28 نفر رتبه زیر هزار کنکور و 150 دانش آموز دیگر نیز از عوامل اجرایی نمایشگاه هوگر و دانش آموزان مخترع این مرکز هستند.
وی افزود: شش نفر دارنده رتبه جهانی و کشوری در رشته های زیست شناسی، شیمی، ادبیات فارسی، کامپیوتر و ریاضی موفق به کسب این رتبه ها شدند.
رستمی با اشاره به برگزاری 9 دوره جشنواره هوگر توسط دانش آموزان سوم دبیرستانی این آموزشگاه، گفت: در این جشنواره دستاوردها و اختراعات این دانش آموزان که گاهی برای اولین بار در ایران و جهان ارایه شده، به نمایش گذاشته می شود.
وی افزود: نقطه قوت قلبی نهمین دوره این جشنواره حضور نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج در این جشنواره بود که پس از حضور چند ساعته خود دراین مرکز گفتند، قطعا از ارایه این گزارش به مقام معظم رهبری، ایشان خوشحال خواهند شد.
در این آیین دانش آموزان، اولیاء آن ها و تعدادی از مسوولین استانی و شهرستانی حضور داشتند.
مرکز آموزشی شهید سلطانی آموزش و پرورش ناحیه سه کرج فعالیت خود را از سال 1368 آغاز کرده و به صورت مجتمع آموزشی راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی اداره می شود.
در هر سال تحصیلی پذیرای حدود 700 دانش آموز است.ک/2
6156/1535

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال