رشد 96 درصدی معاملات بازار برق بورس انرژی

تهران - ایرنا - در معاملات بازار برق بورس انرژی امروز چهارشنبه 1,883 مگاوات برق به ارزش 21 میلیارد و 835 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 96 درصد افزایش نشان می دهد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از گروه خبر و تحلیل بازار برق کارگزاری مبین سرمایه، میانگین وزنی قیمت (میانگین وزنی کل معاملات روزانه نماد های معامله شده در بازار برق بورس انرژی) پس از دو هفته روند صعودی، در معاملات امروز قرمزپوش شد و کاهش 0.7 درصدی را به ثبت رساند.
میانگین وزنی قیمت نیز در معاملات امروز شاهد توقف روند صعودی قیمت و اندکی نزول بود در حال حاضر قیمت در محدوده خط روند صعودی خود قرار دارد بنابر این باید منتظر بود که این روند در روزهای آتی موفق به شکست خواهد شد یا باز هم نسبت به آن واکنش نشان داده و روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.
در صورت شکسته شدن خط روند صعودی هدف قیمت در مسیر نزول، حمایت خط قرمز رنگ در محدوده 445 هزار ریال خواهد بود.
در معاملات امروز بازار برق بورس انرژی شاهد افزایش عرضه ها از سوی نیروگاه ها در سررسیدهای نزدیک تر و ابتدای دوره بودیم بطوریکه معاملات در قیمت هایی نسبتاً پایین تر از روز معاملاتی گذشته انجام پذیرفت. به نظر می رسد رسیدن به انتهای دوره و مصرف بخش عمده ای از اعتبار از سوی شرکت های توزیع عامل مهمی در کاهش قیمت ها باشد.
اقتصام(1) 9141**1558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال