سرقت از دو هزار متقاضی ازدواج در پوشش سایت همسریابی

تهران - ایرنا - رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته پلیس سایبری کشور از شناسایی و دستگیری گرداننده یک سایت غیر قانونی همسر یابی خبر داد و گفت :متهم با این ترفند کاربران را به صفحات درگاه جعلی بانک ، راهنمایی و اطلاعات حساب دو هزار متقاضی ازدواج را به سرقت برده است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ تورج کاظمی این مطلب را در حاشیه بازدید وزیر کشور از پلیس فتا عنوان کرد.
کاظمی با اشاره به دستگیری متهم یاد شده؛ مبلغ کلاهبرداری شده را تاکنون چند صد میلیون تومان اعلام کرد و افزود: پرونده جهت شناسایی مالباختگان و دستگیری همدستان احتمالی در دست بررسی و پیگیری نهایی است.
وی درباره سوء استفاده های سایت های اینترنتی همسریابی و دوست یابی از کاربران، اظهارداشت: مجرمان در پوشش راه اندازی این گونه سایت ها اقدام به سرقت اطلاعات بانکی کاربران می کنند ؛ لذا به شهروندان توصیه می شود حتی الامکان از مراجعه به سایت های غیر معتبر و نیز پرداخت وجوه و تبادل مالی جداً خودداری کنند.
وی از کاربران خواست، هنگام پرداخت های الکترونیکی، نشانی های اینترنتی درگاه های بانکی را کنترل کنند و به نام وب سایت باز شده، به عنوان درگاه بانک مورد نظر و همچنین به آدرس HTTPS:// در ابتدای نام سایت مزبور دقت کافی داشته باشند.
رییس مرکز مبارزه با جرایم ملی و سازمان یافته اظهارداشت: هموطنان می توانند در صورت مواجهه با موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش تماس با ما گزارش کنند تا ماموران بتوانند سریعا با کلاهبرداران و ناامن کنندگان فضای مجازی برخوردهای لازم را داشته باشند.
اجتمام(1)**1776

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال