فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان:

امنیت و همبستگی کشور مرهون مردمداری کردستان است

سنندج -ایرنا- فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان امنیت، همبستگی، اتحاد و انسجام کشور را مرهون مردمداری کردستان دانست وگفت:مردم کردستان در دفاع از آرمان های انقلاب،از خودگذشتگی و ایثارگری فصلی تازه درادبیات مدیریت بحران ثبت کردند.

به گزارش ایرنا سردار محمدحسین رجبی روز دوشنبه در نخستین کنگره شهدای پیشمرگان مسلمان کرد در مسجد قبا سنندج افزود: پیشروان راه بیداری کردستان صحنه های تکرار ناشدنی را در ادبیات مقاومت این مرز و بوم خلق کردند.
وی امنیت کنونی استان کردستان را مرهون پایمردی و جانفشانی جوانان کردستانی دانست و گفت: این جوانان با مجاهدت و از خودگذشتگی موجبات اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را فراهم کردند.
سردار رجبی از استان کردستان به عنوان سرزمین مجاهدت های خاموش نام برد و افزود: این مجاهدت ها در تاریخ بیداری اسلامی ثبت و ضبط شده است.
وی نهاد مردمی پیشمرگان مسلمان کرد را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و گفت: این نهاد به منظور دفاع از تمامیت ارضی ایران به عنوان یکی از اولین تجربه های دفاعی با هویت انقلابی و اسلامی در کنار نهاد پاسداران انقلاب اسلامی به وجود آمد.
وی اظهارکرد: غیرت انقلابی طلایه داران پیشمرگ مسلمان کرد سبب طنین انداز شدن ندای صلح جویانه جوانان کردستانی شد.
به گفته وی، راهبرد هوشمندانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی با شعار اساسی جدایی صفوف مردم کردستان از کفر، موجب بیداری اقشار مختلف جامعه کردستان از جمله جوانان انقلابی و سلحشور شد.
سردار رجبی سفر تاریخی مقام معظم رهبری به کردستان در اردیبهشت سال 88 را نقطه عطفی در تاریخ بیداری کردستان دانست و گفت: در این سفر زیباترین جلوه های ماندگاری همبستگی ملی در کردستان رقم خورد.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که استان کردستان استان فرهنگی است گفت: زبان و فرهنگ کردی سرمایه ملی و کردها فرصتی همیشگی برای ایران هستند.
سردار رجبی اظهار کرد: بیش از 10 هزار شهید بومی کردستانی از استان های آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه در قالب نیروهای مردمی و داوطلب با هویت سازمانی پیشمرگ مسلمان کرد شهید شدند.
استان کردستان پنج هزار و 421 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که از این تعداد هزار شهید آن جزو نیروهای سازمان پیشمرگان مسلمان کُرد هستند.
کنگره پیشمرگان مسلمان کرد امروز دوشنبه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، سردار نقدی رییس سازمان بسیج و جمعی دیگر از مسوولان کشوری و استانی برگزار شد.ک/2
7352//1352/1904

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال