آخوندی: زمان دسترسی به مترو باید به حداقل برسد

تهران - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی زمان دسترسی به مترو را یکی از بزرگترین نقص های شبکه مترو در کشور دانست و گفت : برای دسترسی به مترو باید حداقل زمان سپری شود.

به گزارش ایرنا، عباس آخوندی یکشنبه شب در ارتباط تلفنی با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: در بسیاری از شهرها ایستگاه راه آهن در مسافت زیادی قرار دارد و باید بازنگری در ایستگاه های اصلی راه آهن و چگونگی یکپارچه سازی شان با شبکه مترو انجام شود.
آخوندی با اشاره به توسعه راه آهن شهرهای حومه کلانشهر تهران گفت: هر روزه 10 هزار وسیله نقلیه بین شهرهای حومه ای و تهران حمل و نقل انجام می دهند که با تعریف ایستگاه های راه آهن در این شهرها می توانیم از این رفت و آمدها جلوگیری کنیم .
وزیر راه و شهرسازی در خصوص استراتژی های وزارت راه نیز گفت: سه راهبرد کلی را در شرکت راه آهن ایران پیگیری می کنیم که یکپارچه سازی شبکه حمل و نقل درون و برون شهری از جمله آن است.
وی افزود : این دو شبکه درحال حاضر به صورت مجزا عمل می کنند که باید بتوانیم این مسئله را به صورت یکپارچه برنامه ریزی و تدوین کنیم .
آخوندی خاطر نشان ساخت: تا یک ماه آینده ایستگاه راه آهن - کرج تکمیل خواهد شد که این دست پروژه ها در شهرهای ورامین و شهرقدس هم در دست اجراست.
وزیر راه وشهرسازی گفت : تعریف حمل و نقل یکپارچه ، ریلی و دریایی از دیگر سیاست های راه آهنی این وزارتخانه است که باید این یکپارچه سازی در صنعت اتفاق بیافتد.
آخوندی با اشاره به تولیدات فولاد و سیمان در کشور افزود : اگر بتوانیم شبکه حمل و نقل ریلی را در صنایع بزرگ راه اندازی کنیم صرفه جویی بزرگی انجام داده ایم.
شبس**1708**1565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال