در راستای احیای دریاچه ارومیه

سه دوچرخه سوار آذربایجان غربی عازم مشهد مقدس و مرقد امام راحل شدند

ارومیه - ایرنا - سه دوچرخه سوار آذربایجان غربی عصر یکشنبه با شعار احیای دریاچه ارومیه عازم مرقد مطهر امام رضا (ع) و سپس مرقد امام راحل شدند.

به گزارش ایرنا، کریم آخته، توحید مهدی زاده و سالار نباتی سه معلم شهرستان شوط هستند که عصر امروز از شهر ارومیه سفر سه هزار و 200 کیلومتری خود را با دوچرخه آغاز کردند.
این سه معلم دوچرخه سوار با شعار همدلی و همزبانی برای احیای دریاچه ارومیه مسیر ارومیه تا شهر مشهد مقدس و سپس برای شرکت در بیست و ششمین مراسم سالگرد ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی به سمت مرقد امام راحل رکاب می زنند.
این دوچرخه سواران در اقدامی داوطلبانه و خودجوش روزانه 150 کیلومتر رکاب می زنند و روز پنجم خرداد ماه وارد مشهد مقدس می شوند و سپس در روز 14 خرداد ماه در مرقد امام خمینی (ره) با آرمانهای امام راحل تجدید میثاق می کنند.
این دوچرخه سواران برای طی این مسیر طولانی از 55 شهر و هشت استان کشور عبور می کنند و تندیس احیای دریاچه ارومیه را به مسئولان سایر استانها اهدا می کنند.
معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی و نماینده مجری ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه در استان در مراسم بدرقه این دوچرخه سواران گفت: مسئولان استان از هر اقدامی برای گسترش پیام ستاد احیای دریاچه ارومیه و جلب مشارکت همگانی برای احیای بزرگترین دریاچه داخلی کشور استقبال می کنند.
هادی بهادری افزود: استفاده از ظرفیت ورزش و ورزشکاران برای تعاملات فرهنگی با مردم و رساندن پیام ستاد ملی احیای دریاچه ارومیه به مردم به واسطه آنها جزو برنامه های اولویتدار فرهنگی این ستاد است و در این خصوص از افراد داوطلب بیشترین حمایت ها را می کنیم.
در پی بحران خشکسالی دریاچه ارومیه بیشتر از 90 درصد وسعت آبی خود را از دست داده و به نمکزار تبدیل شده است.
7126/6008**1565

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال