وزیر ارشاد در مراسم پایانی نمایشگاه کتاب :

مصلی مناسب نمایشگاه کتاب نیست / همکاری مناسب تشکل های نشر

تهران - ایرنا - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مصلی تهران مکان مناسبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب نیست، گفت: امیدوارم در سال های آینده با برنامه ریزی مناسب بتوانیم نمایشگاه کتاب را در مکان بهتری برگزار کنیم.

به گزارش عصر شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، علی جنتی روز شنبه در مراسم اختتامیه بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار کرد: از تمام ناشران گرانقدری که در این نمایشگاه شرکت داشته و با حضور فعال خود شکوه و رونق افزون تری به این رویداد فرهنگی دادند، قدردانی می کنم.
وی گفت: آنان تلاش کردند تا نمایشگاه امسال غنی تر، پربارتر و با کتاب های مناسب تری در معرض دید شهروندان قرار گیرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد:تشکل های نشر امسال همکاری مناسب و مطلوبی برای برگزاری نمایشگاه کتاب داشتند که امیدواریم به تدریج بتوانیم مجموعه فعالیت ها و مدیریت نمایشگاه را در سال های آتی به اتحادیه ناشران واگذار کنیم.
جنتی در ادامه ضمن قدردانی از شهرداری تهران یادآور شد: انصافا در 21 ماه عمر دولت جدید مدیران فرهنگی حوزه شهرداری تهران همکاری های گسترده و تعاملات فراوانی داشته اند.
وی گفت: شهرداری تهران نسبت به مسایل فرهنگی بسیار بانشاط و فعال بوده که نمونه بارز آن را می توان در ایجاد فضاهای فرهنگی در پایتخت دید.
جنتی با بیان اینکه امسال به عنوان سال تئاتر از جانب وزارت ارشاد عنوان شده است گفت: شهرداری تهران در این زمینه نیز گام های مناسب و مطلوبی برداشته و در ماه های آتی شاهد افتتاح سالن های تئاتر فرهنگسرای خاوران خواهیم بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: شهرداری همچنین در حوزه کتاب نیز بسیار فعال بوده و هر ساله نمایشگاه های متعددی را در این حوزه برگزار می کند.
جنتی خاطرنشان کرد: این فعالیت های شهرداری تهران در حوزه نشر کمک جدی و شایسته ای به ناشران است.
وی افزود: مجموعه فعالیت هایی که در منطقه عباس آباد تهران صورت گرفته و این فضا را به محیطی بانشاط، فرهنگی و تفریحی تبدیل کرده جای تقدیر و تشکر دارد.
جنتی تصریح کرد: معاونت فرهنگی وزارت ارشاد نیز تلاش گسترده ای برای برگزاری هر چه باشکوه تر این نمایشگاه داشته است.
وی یادآور شد: امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی های مناسب هر ساله نواقص نمایشگاه کتاب را به تدریج جبران و این رویداد فرهنگی را غنی تر برگزار کنیم.
جنتی گفت: امیدوارم سال آینده نمایشگاه تهران براساس وعده های شهرداری تهران در جایگاه مناسب تری از مصلی برگزار شود چرا که این فضا اندک بوده و پاسخگوی نیاز مخاطبان نیست.
وی با بیان اینکه نیازمند حدود 130 هزار متر مربع فضا برای برگزاری نمایشگاه هستیم اظهار امیدواری کرد: بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب در منطقه عباس آباد تهران برگزار شود.
جنتی تصریح کرد: امیدواریم شهر آفتاب نیز هر چه زودتر با همکاری نهادها و دستگاه ها برای برگزاری نمایشگاه های بین المللی آماده شود.
فراهنگ**9187**م.ب**1027

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال