معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

نشریات دولتی بیش از یک سوم یارانه مطبوعات را می بلعیدند

ارومیه - ایرنا - معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه یارانه نشریات دولتی در راستای حمایت از نشریات بخش خصوصی قطع شده است، تصریح کرد: نشریات دولتی بیش از یک سوم یارانه مطبوعات را می بلعیدند.

به گزارش ایرنا؛ حسین انتظامی شامگاه چهارشنبه در نشست با مدیران مسوول مطبوعات و نشریات محلی آذربایجان غربی، با بیان اینکه مدیران نشریات و مطبوعات باید دارای کارآمدی و ابتکار عمل در انتشار نشریات و برنامه ریزی برای هزینه ها باشند، گفت: یارانه ای که دولت برای مطبوعات ارائه می کند برای کمک به مطبوعات است و برای تامین کلیه مخارج آن نیست.
وی همچنین اظهار کرد: مطابق قانون مطبوعات، ویژه نامه هایی که در روزنامه های سراسری منتشر می شوند حق توزیع مجزا ندارند.
وی اضافه کرد: دفاتر سرپرستی روزنامه های سراسری باید درآمد خود را از منابع دیگری تامین کنند و این ویژه نامه ها باید در وسط روزنامه ها توزیع شود.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: علیرغم فراگیر شدن استفاده از رسانه های مجازی در کشور رسانه ها و مطبوعات محلی با تهدیدی مواجه نیستند و فرصتهای بسیاری دارند و می توانند در صورتی که بر وجه ممیزی خودشان استوار باشند فعالیت کنند.
انتظامی با اشاره به نشریات شامل ماده 16 قانون مطبوعات نیز گفت: این نوع نشریات حذف می شوند و وزارت ارشاد با رسانه هایی که لیست بیمه ای نداشته باشند همکاری نمی کند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این نشست گفت: مطبوعات محلی استان در بخش آگهی ها و تک فروشی دارای مشکلاتی هستند.
حجت الاسلام محمدباقر کریمی اظهار کرد: این استان استانی مرزی بوده و نیازمند حمایت های مسوولان است چرا که رسانه ها در بحث شفاف سازی و تنویر افکار نقش مهمی را ایفا می کنند.
این نشست در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با حضور جمعی از فعالان رسانه و مدیران مسوول مطبوعات محلی آذربایجان غربی برگزار شد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه برای شرکت سمینار تعامل اقوام، ادیان و رسانه به ارومیه سفر کرده است.
آذربایجان غربی دارای 84 عنوان نشریه مجوزدار است که 60 عنوان آن توسط اشخاص حقیقی و 24 عنوان نیز توسط بخش دولتی منتشر می شود.
7125/6008/ 3404

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال