ورود آموزش های مهارتی به طب سنتی از طریق گیاهان دارویی

تهران-ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران از انعقاد تفاهم نامه همکاری آموزشی بین این اداره کل و موسسه گیاهان بان خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، حمیدرضا خانپور با بیان اینکه این تفاهم نامه در 6 ماده و با اعتبار سه ساله منعقد شده افزود: ایجاد اشتغال، تضمین و فراهم نمودن زمینه های فروش محصولات در رشته گیاهان دارویی و موارد وابسته از موضوعات اجرایی این تفاهم نامه است.
وی گفت: بر اساس این تفاهم نامه آموزش های ویژه کوتاه مدت و کاربردی تخصصی درقالب طرح جدید آموزش بازار محور به عطاران ارائه می شود.
خانپور برنامه ریزی و نظارت بر فرآیند دوره های آموزشی بر اساس استانداردهای کوتاه مدت و کاربردی، پوشش بیمه حوادث کارآموزان، نظارت بر ارائه آموزش های مهارتی، بررسی صلاحیت عمومی و تخصصی مربیان، برگزاری آزمون های تئوری و عملی و صدور گواهینامه مهارت را ار تعهدات اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برشمرد.
مدیرکل آمورش فنی و حرفه ای استان تهران، بازسازی و نوسازی فضای آموزشی و ایجاد فضای مناسب برای عرضه محصولات قابل رقابت در بازار، بسترسازی تحقق آموزش های بازارمحور را از تعهدات موسسه گیاهان بان عنوان کرد.
وی افزود: هدایت کارآموزان آموزش دیده برای ورود به بازار کار واقعی، تامین تجهیزات و امکانات آموزشی، فراهم کردن مواد مصرفی، تامین مربیان واجد شرایط برابر با ضوابط و مقررات سازمان از دیگر این موسسه است.
خانپور در ادامه محصولات و گیاهان دارویی را جایگزین مناسبی برای برخی از فرآورده های شیمیایی عنوان کرد.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران یادآور شد: امروزه بسیاری از کشورها به دلیل عوارض داروهای شیمیایی، به استفاده از داروهای گیاهی روی آورده و ارائه آموزش های مهارتی در این زمینه موجب احیاء طب سنتی ایرانی خواهد شد.
وی با اشاره به تاریخچه طب سنتی درایران و ضرورت بهره گیری از این طب، خاطر نشان کرد: نباید بگذاریم طب سنتی ایرانی و استفاده از گیاهان دارویی به دست فراموشی سپرده شود و در واقع گیاهان دارویی کمک شایانی به کاهش عوارض داروهای شیمیایی می نماید.
تهرام/7244/

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال