معاون دانشگاه علمی وکاربردی:

مراکز جامع علمی وکاربردی کشور رتبه بندی می شوند

کرج-ایرنا- معاون فرهنگی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشورگفت: امسال طرح رتبه بندی مراکز جامع علمی و کاربردی به اجرا در می آید.

به گزارش ایرنا،بهزاد بهرامی نسب عصر سه شنبه درآیین تجلیل از مدرسان و پژوهشگران برتر دانشگاه علمی وکاربردی استان البرز درکرج افزود: برای رتبه بندی این مراکز شاخص های ویژه در سه گروه معاونت های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تعیین شده است.
وی با بیان اینکه یکهزارو57 مرکز آموزشی علمی و کاربردی در کشور وجود دارد، گفت:
چنانچه مراکزی رتبه های برتر را کسب کنند ظرفیت های آموزشی آنها درمقاطع کاردانی و کارشناسی افزایش می یابد.
بهرامی نسب یکی دیگر ازبرنامه های مهم درسال جاری را ترویج وتوسعه مهارت آموزی در خانواده های ایرانی ذکر کرد و افزود: دانشگاه جامع علمی و کاربردی در کنار برگزاری جشنواره ها، سمینارها ، مناسبت ها و برنامه های مختلف فرهنگی، مردم را به مهارت آموزی تشویق خواهد کرد.
وی با اشاره به سابقه فعالیت 20 ساله دانشگاه علمی کاربردی در کشور، اظهارکرد: اگرچه این دانشگاه نوپاست اما در طول فعالیت خود دستاوردها و موفقیت های علمی کسب کرده است .
بهرامی نسب افزود: دربخش صنعت وکشاورزی بیش از 60 درصد دروه های آموزشی مراکز علمی و کاربردی کشور به صورت عملی برگزار می شود تا دانشجو بتواند پس ازفارغ التحصیلی بدون وابستگی به دستگاه های اجرایی اشتغال زایی و کارافرینی کند.
این مسوول گفت : دراین زمینه بانکها نیز با پرداخت وام های خود اشتغالی می توانند کمک شایانی به دانش آموختگان کنند.
معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی استانداری البرزدراین آیین گفت: امروز زمان گذراندن دروس فقط به صورت تئوری در دانشگاه ها به پایان شده است.
عبادلله کامکارافزود: متاسفانه بیشتردانش آموختگان با بازار کار غریب هستند و نمی توانند دروس تئوری دانشگاه ها را در محیط واقعی کار پیاده کنند.
وی اضافه کرد: درشرایط استاندارد باید فارغ التحصیلان حق انتخاب در زمینه شغل های پیشنهادی داشته باشند و بتوانند در حوزه ای که دوست دارند کار کنند.
رییس دانشگاه جامع علمی وکاربردی استان البرزنیز دراین آیین گفت : معلمان درعرصه علم آموزی مسولیت خطیری برعهده دارند.
سید حسین صاحب حسینی افزود: مقوله علم در نگاه دین، یک باور و مساله جدی است و اسلام این مهم را بزرگ می شمارد.
وی گفت: معلمان و اساتید باید حین انجام وظیفه خود سه ویژگی مهم دلسوزی، هنرمندبودن و جهاد علمی را همیشه مد نظر قراردهند.
وی اظهار کرد: درزمان حاضر 410 رشته تحصیلی درمراکزعلمی وکاربردی این استان دردوره های کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد.
صاحب حسینی افزود: درمجموع 27 هزارو 747دانشجو درمراکز علمی وکاربردی این استان مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد 17هزارو 923نفردوره کاردانی ، 9هزارو 770نفر دوره کارشناسی و 44 نفر دوره کارشناسی ارشد را می گذرانند.
دراین آیین از 18استاد و مدرس نمونه مراکزعلمی وکاربردی استان البرز تجلیل شد.ک/3
2098/ 6155

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال