کانون های همیاران در دانشگاه ها تشکیل می شود

شیراز- ایرنا- معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت:با هدف پیشگیری از معضلات اجتماعی در دانشگاه ها، کانون های همیاران در مراکز آموزش عالی سراسر کشور تشکیل می شود.

به گزارش ایرنا سیدابوالحسن ریاضی ، روز سه شنبه در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه های کشور (رویش) در دانشگاه شیراز افزود:در حال حاضر شاهد موج جدیدی از بیماری ایدز در جوانان 18 تا 25 سال هستیم و وضعیت خوبی نیز با توجه به آمار گرایش جوانان به مواد مخدر وجود ندارد.
معاون سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار کرد: برپایی برنامه های آموزشی و مداخله در بحران های دانشجویی در حوزه روان شناسی در دستور کار فعالیت کانون های همیاران در دانشگاه ها خواهد بود.
وی ادامه داد: به طور کلی، این کانون ها برای پیشگیری از ابتلا دانشجویان و نسل جوان به بیماری ایدز، مقابله با گسترش مصرف مواد مخدر و اعتیاد و همچنین پیشگیری از بروز خودکشی در دانشگاه ها تلاش خواهند کرد.
ریاضی افزود:براساس برنامه ریزی صورت گرفته ، خرداد 94 از دانشجویان علاقه مند به عضویت در کانون های همیاران ثبت نام و شهریور ماه امسال نیز گردهمایی اعضای این کانون ها برگزار می شود.
پنجمین جشنواره ملی کانون های فرهنگی، هنری و اجتماعی دانشگاه های کشور با عنوان رویش که روز یکشنبه (20 اردیبهشت)در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز گشایش یافت، امروز (سه شنبه) با حضور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و پس از تجلیل از برگزیدگان این جشنوراه به کار خود پایان داد.ک/2
2027 /6118/ 6075

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال