دهکده تیراندازی در جزیره کیش ساخته می شود

کیش - ایرنا - رییس هیات تیراندازی جزیره کیش ازساخت دهکده تیراندازی در کیش خبر داد و افزود : این دهکده در حال ساخت است که با این اقدام تعداد رشته های فعال به هشت و یازده رشته برای بانوان و مردان افزایش خواهد یافت.

حسین محبیان روز دوشنبه در گفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در مورد برنامه های سال 94 ، با یاد آوری اینکه هیات تیراندازی جزیره کیش در سال 88 تاسیس شده است اظهار داشت : این هیات با در اختیار داشتن شش سالن خط بادی در دو رشته تفنگ و تپانچه بادی در دو بخش بانوان و مردان در رده های سنی نوجوانان،جوانان و بزرگسالان فعالیت می کند.
محبیان از ساخت دهکده تیراندازی جزیره کیش در سال جاری خبرداد وگفت:این دهکده با واگذاری زمینی به مساحت چهارهزارو500 متر مربع توسط شرکت سرمایه گذاری وتوسعه کیش درحال ساخت است که با این اقدام تعداد رشته های فعال به هشت رشته برای بانوان و یازده رشته برای مردان افزایش خواهد یافت .
وی در مورد مربیان و داوران فعال در کیش اظهار داشت : با توجه به برگزاری دوره های درجه سه و اعزام مربیان و داوران جهت حضور در دوره های درجه دو به فدراسیون وسایر استان ها ،در شرایط کنونی 10 مربی و 15 داور در جزیره حضور دارند.
محبیان در مورد تعداد ورزشکاران به تفکیک مردان و زنان گفت : تعداد ورزشکاران سازمان یافته در سال 93 ، 75 مرد و 30 تیرانداز زن بوده و با توجه به برگزاری مسابقات و راه اندازی مجموعه و نفرات در حال آموزش تعداد آنها افزایش خواهد یافت .
وی برگزاری دوره های آموزش عمومی ، تخصصی ، میزبانی دوره های بین المللی ، دوره تعمیرات سلاح های بادی ، روانشناسی تیراندازی و تخصصی تفنگ و تپانچه بادی و داوری را از برنامه های آموزشی در دستور کار سال 94 عنوان کرد .
محبیان در مورد رقابت های پیش رو گفت : برگزاری ششمین دوره مسابقات سالروز آزادی خرمشهر ، ششمین دوره مسابقات جام رمضان ، مسابقات هفته دفاع مقدس، مسابقات دانش آموزی و دانشجویی ، آزاد دهه مبارک فجر ،رقابت های انتخابی قهرمانی کشور، مسابقات آزاد و چهارجانبه ،حضوردر لیگ دسته دوم ، شرکت در مسابقات آزاد، مسابقات چهارجانبه با تیم های استانی از آن جمله است .

* ایجاد کارخانه مهمات سازی در دستور کار
وی یکی از مشکلات در این رشته را کمبود مهمات دانست و افزود :به دلیل این موضوع تیم های تیراندازی برای برگزاری اردو و حضور درمسابقات آسیایی وجهانی با هزینه بالا به خارج اعزام می شوند.
رییس هیات تیراندازی کیش از فراهم سازی مقدمات لازم برای ایجاد کارخانه مهمات سازی در کیش برای تامین نیازهای فدراسیون و سازمان های نیازمند به این تجهیزات خبر داد و افزود : مقدمات کار فراهم و نقشه آن طراحی شده است ،در حال مذاکره با منطقه آزاد برای تامین زمین و همچنین اخذ مجوز از وزارت دفاع هستیم ، شرکتی هم برای سرمایه گذاری اعلام آمادگی کرده است که امیدواریم بزودی این کار وارد فاز اجرایی شود.
وی در مورد راه اندازی و توسعه میادین تیراندازی گفت : افزایش 6 خط بادی 10متر به 20 خط 10 متر بادی برای برگزاری مسابقات کشوری و راه اندازی 20 خط 25 متر خفیف جهت برگزاری مسابقات کشوری از آن جمله است .
راه اندازی 20 خط 50 متر خفیف ، راه اندازی خطوط با تجهیزات حرفه ای سوییس ، اجرای فاز دو طرح توسعه وافزایش خطوط در هر رشته جهت برگزاری مسابقات آسیایی والمپیکی از دیگر اقداماتی است که محبیان بدان اشاره کرد.

*اهداف پیش رو هیات تیراندازی
وی گفت : ساخت میادین تیراندازی 10 ، 25 و 50 متر با خطوط استاندارد در قالب دهکده تیراندازی ، برگزاری نمایشگاه بین المللی سلاح و مهمات ، برگزاری مسابقات قهرمانی کشور ، برگزاری اردوهای تیم ملی وتیم های حاشیه خلیج فارس ، ساخت کارخانه مهمات سازی وپیگیری خرید تجهیزات وسلاح مورد نیاز تیراندازان از جمله این اهداف است .
وی به امضا تفاهم نامه فدراسیون تیراندازی وسازمان منطقه آزاد کیش سال 88 در راستای توسعه و ترویج ورزش تیراندازی در کیش اشاره کرد و گفت : گسترش وتوسعه ورزش تیراندازی در رشته های مختلف ، استعدادیابی وشناسایی ورزشکاران مستعد ، برگزاری اردوهای مشترک بین کشورهای حاشیه خلیج فارس و توسعه صنعت گردشگری ورزشی ، برگزاری دوره های پرورش مربی وداوری از اهداف امضا این تفاهم نامه است .
1630**1641/ 6048

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال