استاندار: فعالیت منطقه آزاد بوشهر در قالب منطقه خلاق طراحی شده است

بوشهر- ایرنا - استاندار بوشهرگفت : منطقه آزاد تجاری و صنعتی بوشهر با رویکردی متفاوت از دیگر مناطق آزاد طراحی شده به گونه ای که 80 درصد فعالیت این منطقه تولیدی، صنعتی، علم و فناوری و پردازش در قالب منطقه خلاق است.

به گزارش ایرنا مصطفی سالاری روز دوشنبه در نشست فرایند پیگیری تصویب منطقه آزاد تجاری، صنعتی بوشهرافزود: طرح های مختلفی در منطقه آزاد تجاری و صنعتی بوشهر طراحی، برنامه ریزی و اجرایی می شود که در این حوزه بیشتر بخش خصوصی فعال است.
وی یادآورشد: منطقه آزاد تجاری، صنعتی بوشهر پارسال درهیات دولت تصویب شد و امسال نیز توسط رییس جمهوری به مجلس ارسال شد که در زمان حاضر درکمیسیون های مختلف درحال بررسی است و با تصویب این لایحه فعالیت های آن آغاز خواهد شد.
استاندار بوشهر اضافه کرد: با این رویکرد و ظرفیت های استان بوشهر، منطقه آزاد تجاری و صنعتی بوشهر نقشی موثر دراقتصاد ملی، اشتغال زایی و رونق کسب و کار و تولید استان ایفا خواهد کرد.
سالاری گفت: راه اندازی منطقه آزاد تجاری بعنوان یک مطالبه دیرینه برای مردم این استان با عنایت دولت تاکنون مراحل آن انجام شده است و تحقق این مهم نیز در گرو همراهی نمایندگان مجلس است.
وی افزود: از مجموع 10 شهرستان این استان هشت شهرستان ساحلی است و 12 بندر تجاری نیز در این شهرستان ها فعال است که قابلیت بالایی برای فعالیت های تجاری و بازرگانی فراهم کرده است.
استاندار بوشهر اظهارداشت: با آغاز فعالیت منطقه آزاد تجاری - صنعتی بوشهر زمینه اشتغال 30 هزار نفر از جویندگان کار در بخش های مختلف فراهم خواهد شد.
سالاری افزود: همچنین راه اندازی منطقه آزاد تجاری - صنعتی در استان بوشهر افزون بر ایجاد فرصت های شغلی مستقیم در ارتقای سطح معیشت مردم و فعال شدن سایر بخش های اقتصادی نیز موثر است.ک/2
6045 /1484

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال