سخنگوی سازمان انرژی اتمی:

ترور خللی در اراده دانشمندان جوان کشور ایجاد نکرده است

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: ترورهای ناجوانمردانه که متاسفانه مورد چشم پوشی سازمان های بین المللی قرار گرفته، خللی در عزم و اراده متخصصان و دانشمندان جوان کشور ایجاد نکرده است.

به گزارش ایرنا از دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور، بهروز کمالوندی پرچم داری ایران در مبارزه با تروریسم را اقدامی شایسته در راستای تامین منافع ملی دانست و افزود: سازمان انرژی اتمی ایران به عنوان سازمانی که قربانی پدیده شوم، ساختگی و غیرانسانی تروریسم است، خود را همراه با برگزارکنندگان دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور دانسته و آمادگی دارد وظایف خود را در این زمینه به انجام برساند.

** ریشه کنی تروریسم نیازمند اقدامات سازمان یافته است
وی ادامه داد: هیچ تردیدی وجود ندارد که ریشه کنی پدیده شوم تروریسم علاوه بر اقدامات سیاسی، نیازمند اقدامات سازمان یافته و برنامه ریزی شده در حوزه دیپلماسی عمومی است.
کمالوندی برگزاری این کنگره بین المللی را اقدامی قابل حمایت در همه ابعاد دانست و افزود: این کنگره در شرایطی برگزار می شود که چهره کریه تروریسم هر روز بیش از پیش نمایان می شود و به مثابه خطری است که مرز نمی شناسد.

** تروریسم عواقب خانمانسوزی دارد
وی گفت: اگر تروریسم به موقع کنترل نشود، عواقب خانمانسوز گسترده ای برای همه کشورها و ملت های جهان بدنبال دارد، بنابراین برگزاری این کنگره اقدامی به موقع، شایسته و مستحق تحسین، تقدیر و حمایت همه جانبه است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به نقش مؤثر رسانه ها در همراه کردن افکار عمومی جهان علیه تروریسم و حامیان آن گفت: ایجاد کمپین گسترده رسانه ای در حوزه کشورهای درحال توسعه، برای افزایش نقش مؤثر رسانه ها امری ضروری و فوری است و برگزاری کنگره برای ایجاد تشکلی از رسانه های همسو فرصتی مغتنم است که باید از آن حداکثر استفاده را برد.

** رسانه ها چهره زشت تروریسم را نشان دهند
کمالوندی یادآور شد: رسانه های مستقل و آزادی خواه با معرفی چهره زشت تروریسم و حامیان آنها که خود را پشت برخی سیاست ها پنهان کرده و هر از چند گاهی، خود را حتی ضدتروریسم جلوه می دهند، می توانند در شکست گروه های تروریستی و پدید آوردگان آن ها نقش مهمی ایفا کنند.
وی خاطر نشان کرد: بدیهی است موفقیت آنها در این زمینه وابسته به اقدامات مستقلانه و به دور از منافع جناحی، حزبی و فراحزبی است به نحوی که تنها منافع امروز خود را در نظر نگیرند.
کمالوندی با اشاره به غوغاسالاری رسانه ای غرب، گفت: متاسفانه بخش مهمی از رسانه های بین المللی، وابسته و غیرمستقل هستند و این وابستگی آن ها باعث وارونه نشان دادن حقایق شده است.

** ترور برای ایجاد رعب بین دانشمندان هسته ای
سخنگوی سازمان انرژی اتمی، علت اصلی ترور دانشمندان هسته ای جمهوری اسلامی ایران به دست تروریسم دولتی غرب را اقدامی برای تحت تاثیر قراردادن عزم نخبگان هسته ای کشور تحلیل کرد.
وی افزود: ترور دانشمندان هسته ای به خیال خام آمریکا، کشورهای غربی و صهیونیسم جهانی در راستای ایجاد رعب و وحشت در بین اساتید دانشگاه ها و جوانان علاقه مند به توسعه صنعت هسته ای کشور صورت گرفت تا در عزم و اراده آنان برای ادامه راه، تردید ایجاد کند.
کمالوندی افزود: این ترورهای ناجوانمردانه که متاسفانه مورد چشم پوشی سازمان های بین المللی قرار گرفته نه تنها نتوانسته خللی در عزم و اراده متخصصان و دانشمندان جوان کشور ایجاد کند؛ بلکه با اثبات حقانیت راه این شهیدان، جوانان متخصص کشور در این صنعت و دانشگاه ها با مضاعف کردن تلاش های خود، این سیاست غیرانسانی کشورهای غربی را ناکام گذاشته اند.
وی تصریح کرد: استفاده از دیپلماسی عمومی و بکارگیری ابزارهای رسانه ای برای وارد کردن هرچه بیشتر افراد، گروه ها و نخبگان جوامع در این مبارزه حق طلبانه نه تنها مفید بوده بلکه لازمه پیشرفت موثر در این مسیر است.
به گفته وی، رسانه ها و گروه های مجری دیپلماسی عمومی باید همه امکانات خود را به میدان آورند و با حضور گسترده و صفوف فشرده در این مبارزه اجازه ندهند که بی تفاوتی جوامعی که در معرض خطر فوری قرار ندارند، باعث شود حامیان گروه های تروریستی با جرأت و جسارت بیشتری سیاست های مخرب و غیرانسانی خود را پیاده کنند.

** نظام سطله حقایق را وارونه نشان می دهد
وی تاکید کرد: متاسفانه نظام سلطه با وارونه نشان دادن حقایق، مصادیق ترور و تروریسم را بگونه ای که منافع آن را تأمین می نماید، معرفی می کند از این رو مبارزه همه جانبه و کارساز در سطح بین المللی مستلزم تلاش های زیاد حقوقی، سیاسی و تبلیغاتی است.
سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با ارزش های برگرفته از اسلام ناب، کشتن افراد بی گناه را مخالف مصالح بشری دانسته و با توجه به قرآن که کشته شدن یک انسان بی گناه به مثابه کشته شدن همه مردم است، همواره هشدار داده که بی تفاوتی نسبت به کشته شدن افراد بی گناه باعث ترویج فرهنگ ترور و تروریسم شده و مصالح بشریت به خطر افتاده است.
دومین کنگره بین المللی 17 هزار شهید ترور شهریور ماه برگزار می شود.
اجتمام ** 1880 ** 1071

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال