با صدور سنداملاک دستگاهها از بروز فساد و تعرض به بیت المال پیشگیری می شود

تهران - ایرنا - معاون حقوقی رییس جمهوری، وزیر نیرو و معاون قوه قضاییه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر مبارزه با زمین خواری، اظهار داشت: صدور اسناد مالکیت، دستگاهها را در جهت صیانت از اراضی دولتی و کاهش تخلفات و دعاوی یاری می کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، الهام امین زاده روز شنبه در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه تملک اراضی وزارت نیرو و تفاهم نامه ثبتی در جمع خبرنگاران، گفت: در موضوع تملک اراضی وزارت نیرو پیشتاز بوده و مسیر را برای سایر دستگاهها هموار کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر صیانت از حقوق بیت المال، این سامانه می تواند در جهت حفاظت از اموال دولتی موثر باشد.
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز در این خصوص گفت: همکاری میان این وزارتخانه و سازمان ثبت اسناد واملاک کشور مانع از تعرض به اموال دولتی خواهد شد و اگر این زمین ها تعیین تکلیف نشود، موجب بروز فساد می شود.
وی افزود: با ایجاد این سامانه فرآیند ثبت املاک با دقت بالا انجام می شود و به تثبیت حقوق خصوصی مردم و دولت کمک خواهد کرد.
احمد تویسرکانی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور نیز در این خصوص اظهار داشت: وزارت نیرو اراضی مهمی در کشور دارد که سرمایه عظیمی به حساب می آید که توجه به ثبت مالکیت آنها ضروری است.
وی گفت: این اقدام از دغدغه های رهبر معظم انقلاب، مردم و مسئولان بود که با راه اندازی این سامانه اموال عمومی و دولتی و خصوصی صیانت خواهد شد.
سیدمحمدرضا رضازاده مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران نیز افزود: در حال حاضر اطلاعات 100 درصد اراضی مربوط به شرکت توسعه منابع آب و نیرو وارد سامانه شده و مراحل تملک آنها در حال پیگیری است.
وی افزود: در بخش آب 570 هزار هکتار، بخش برق هفت هزار و 750 هکتار و بخش آب و فاضلاب نیز سه هزار هکتار اطلاعات اراضی وارد سامانه شده است.
مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ، اضافه کرد: تمام نقشه های اراضی در سامانه اسکن شده و با این اقدام تعارضی میان مردم ودولت در بخش اراضی بوجود نخواهد آمد و حقوق بیت المال نیز محفوظ خواهد ماند.
اقتصام(3)1053**1558

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال