با تولید دو کاتالیست دیگر

تقویت جایگاه ایران در جمع تولید کنندگان کاتالیست های پتروشیمی

تهران- ایرنا- جایگاه ایران در جمع تولیدکنندگان کاتالیست های استراتژیک صنعت نفت با رونمایی از دو کاتالیست جدید پر مصرف در صنایع پتروشیمی تقویت شد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در حاشیه برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، شرکت دانش بنیان توسعه صنایع نفت و گاز سرو، از دو کاتالیست جدید پر مصرف در صنایع پتروشیمی رونمایی کرد.
کاتالیست ریفرمینگ ثانویه در چرخه تولید آمونیاک و کاتالیست اتوترمال در چرخه تولید متانول با توسط شرکت صنایع نفت و گاز سرو و مشارکت شرکت پتروشیمی رازی در سال جاری صنعتی و بومی سازی شد و قرار است این محصولات در تیر ماه سال جاری در راکتور پتروشیمی رازی بارگذاری شود.
با بومی سازی این محصولات که در راستای تکمیل زنجیره تامین فرآیند تولید محصولات پتروشیمی است، سالانه از خروج حدود دو میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری خواهد شد که این رقم با راه اندازی طرح های پتروشیمی تولید متانول و آمونیاک افزایش خواهد یافت.
علاوه بر این در حاشیه این نمایشگاه از کتاب تخصصی راهنمای کاربردی تولید اسید سولفوریک، اولئوم و عوامل سولفوردار کننده رونمایی شد.
در سال گذشته کاتالیست مربوط به فرآیند تولید اسید سولفوریک نیز توسط این شرکت، صنعتی و بومی سازی شد.
شرکت نفت و گاز سرو تاکنون موفق به بومی سازی بیش از 20 نوع کاتالیست پر مصرف صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش کشور شده که این امر با تکیه بر دانش و تخصص دانشمندان ایرانی انجام گرفته است.
بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح روز چهارشنبه هفته گذشته با حضور یکهزار و 800 شرکت از ایران و 29 کشور آغاز به کار کرد.
این نمایشگاه با شعار «تقویت ساخت داخل با اتکا بر اصول اقتصاد مقاومتی» کار خود را آغاز کرده است.
در این دوره از نمایشگاه، بیش از یک هزار و ٢٠٠ شرکت داخلی و ٦٠٠ شرکت خارجی از ٢٩ کشور در فضایی به وسعت ٥٠ هزار مترمربع، دستاوردهای خود را در معرض دید کارشناسان، متخصصان، صنعتگران و دیگر علاقه مندان به این صنعت قرار خواهند داد.
در این دوره از نمایشگاه، شرکت هایی از کشورهای فرانسه، بلژیک، انگلستان، سنگاپور، موناکو، کره جنوبی، اوکراین، اسپانیا، اتریش، چین، قزاقستان، سوئیس ، ایتالیا، آلمان، امارات متحده عربی، هند، ترکیه و روسیه شرکت خواهند کرد.
همچنین هیات هایی از برخی کشورها مانند لهستان و نروژ در این دوره از نمایشگاه حضور می یابند.
اقتصام(3) ** 2022 ** 1071**1429

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال